23 ve 26. Dönem Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’ün cenaze namazına katılmak üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, havalimanında değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ’ın köklü bir şehir geleneğine sahip olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz:” Kendimi Elazığ’ın bir parçası olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Elazığ çok kıymetli bir ilimiz Doğu Anadolu’nun cazibe merkezi. Köklü bir şehir geleneği olan, müziğiyle, kıyafetiyle, mutfağıyla, mimarisiyle hakikaten çok kıymetli. Harput gibi Palu gibi değerleri olan bir şehrimiz. Ben kendimi bu bölgenin bu ilin bir parçası olarak görüyorum. Sürekli zaten iç içeyiz, çocukluğumdan beri bildiğim tanıdığım bir kültür. Dolayısıyla her zaman Elazığ ile ilgili olmaya çalıştık. Vekillerimiz, il teşkilatımız, belediye başkanımız hep birlikte ilgilenmeye çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde ne gerekiyorsa bu bölge için elimizden geleni yapıyoruz. Elazığ ciddi bir deprem geçirdi, orada da hükümetimiz bütün gücüyle, Bakanlarımız buradalardı buradaki arkadaşlarımızla gece gündüz koşturdular ve bir çok mahallemiz yeniden inşa edildi. bugün Elazığ baktığımızda çok daha büyük bir şehir gerçekten, giderek daha açılan bir şehir. Gelirken Belediyemizin yaptığı yeni terminal binasını gördük, çevre yoluyla beraber yeni yapılarla birlikte, Organize sanayi bölgesindeki yeni yatırımlarla beraber kalkınmasını devam ettiriyor. Bizlerde Elazığ’ın her zaman yanındayız, Elazığ’ın daha ileriye gitmesi için her zaman Elazığ’ın yanında olmaya devam edeceğiz. Ben başka vesileler ile de geleceğim Elazığ’a, geldiğimde de farklı buluşmalarımız olacak. Ne gerekiyorsa, elimizden ne gelirse her zaman Elazığ’ın yanındayız, bütün Elazığlı hemşehrilerime selamlarımı iletiyorum.” Dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindekiler, havalimanındaki açıklamalarının ardından resmi törenle Ankara’ya uğurlandı.