Fırat Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kadınlarımız” konulu paneli düzenledi.

Panele, Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, Fırat Üniversitesi Kadın Ve Aile Çalışmaları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bahar Demirel, Giresun Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Ayşen Wolff, Elazığ İşkur İl Müdürü Abdullah Balcı ve Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Handan Karakaya, Üniversite dekanları ve akademisyenleri katıldı.

 

 

Fırat Üniversitesi Kadın Ve Aile Çalışmaları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bahar Demirel, Cumhuriyetin 100. yılında Kadınların toplumdaki yerini anlattı.

 

 

Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, yapılan panelin farkındalık oluşturma konusunda katkı sağlayacağını söyledi.

 

 

Fırat Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim üyesi Onur Yerlikaya Şaşmaz, Cumhuriyetin ilelebet var olması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

 

 

Giresun Üniversitesi Kadın Ve Aile Çalışmaları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Ayşen Wolff ise kadınların güçlenmesi ve güçlendirilmesi politikası hakkında bilgiler verdi.

 

 

Elazığ İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, kadınların iş gücüne katılmasının öneminden bahsederken kadınlara istihdam sağlanması konusundaki engelleri anlattı.