“Danışma Meclisi Elazığ’da Toplanacak”

featured

İrfan ARSLAN

AK Parti MKYK üyesi Av.Ömer Serdar, bugün yapılacak olan MKYK Toplantısında yol haritasını belirleyeceklerini belirtti.

Partisinin 7. Olağanüstü Genel Kurul toplantısında oluşan MKYK’de yer alan isimlerden biri olmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Av.Ömer Serdar; “Baktığımız da ilimizin bulunduğu interlanda benim dışımda MKYK’da başka bir isim yok. Bu da benim yükümü  artıracak. Faydalı olmaya çalışacağım. Baktığımızda Partimiz sürekli olarak kendini yenileyen bir yapıya sahip. Yeni yüzyılı Türkiye Yüzyılı olarak isimlendirdik. Etki alanını Bölgesel ve Küresel etkisini artırmış bir lider ile yol yürüyeceğiz. MKYK partinin en üst düzey organı. Cumhurbaşkanımız yeni yol arkadaşları seçti. Bu kurulda bana da üyelik nasip oldu.

MKYK ilk toplantısında Komisyon seçimleri yapıldı. Burada da Hayati Yazıcı birlikte çalışmamızı teklif etti. Bende kabul ettim ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla,  AK Parti Siyasi ve Hukuki İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildim.”dedi

“YENİ ANAYASA UZLAŞMA İLE YAPILMALI”

AK Parti MKYK üyesi Av. Ömer Serdar, Türkiye artık sivil, katılımcı ve özgürlük alanlarını takip eden, genişleten yeni ve özgün bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Türkiye artık sivil, katılımcı ve özgürlük alanlarını takip eden genişleten yeni ve özgün bir anayasaya ihtiyacı vardır. Toplumun bütün kesimlerinde böyle seslendirildiği gibi artık ihtiyaç olan, darbe kalıntıları olan ve zaman zaman reforma edilmiş bu anayasanın artık baştan sona tanzim edilerek yeniden düzenlenmesi temel programımız arasındadır. Tabi bunu bir uzlaşmayla yapacağız. Yapılacak olan çalışmanın içinde Muhalefetinde yer alması lazım. Neden yeni bir Anayasa. Anayasa uzlaşma metnidir. Anayasalar bugüne kadar Devleti Halka karşı korumaya almıştır. Oysa Halk koruma altına alınılmalı. 82 Anayasası Yamalı bohçaya döndü. Sivil Anayasanın önünü açtık. Burada önemli olan bütüncül olarak, STK’ların Akademik unsurların ve diğer kurumların katılımı ile bir anaya hazırlamak gerekir. Geçmişte bu konuda çalışma yapmıştım. Müzakerelerin başlaması gerekir.” dedi

“BÜYÜKŞEHİRLERDE HİZMETLER AKSADI”

Yerel Seçimler ile ilgili olarak 7 Kasım’da toplantı yapılacağını ve bu toplantıda Yol Haritasının belirleneceğini belirten MKYK Üyesi Av. Ömer Serdar şunları söyledi.

“Belediyeler Halka hizmet için çalışma yapıyor. Sosyal Belediyecilik hizmet alanını genişletmenin gayretini gösterir.

31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlerde elimizdeki belediyeleri korumanın yanında Büyükşehir Belediyelerini hizmet verir hale getirmek istiyoruz. Hizmetlerin ne kadar aksadığını bu dönemde vatandaşlarımız gördü. O seçim bölgelerinin hak ettiği hizmeti almasını sağlamak istiyoruz. Bunun içinde İktidar Yerel Yönetim Senkronizasyonunu sağlamaya çalışacağız.

Cumhur İttifakı olarak seçimlere girmek yönünde bir eğilim var. Görüşmeler başladı. Heyetlerin görüşmeleri sonunda tablo ortaya çıkacak. Türkiye açısından konuyu ele alacak ve değerlendireceğiz. Elazığ’da Cumhur İttifakı olarak 20 Belediyeye talibiz.

Bu arada şunu da belirtmek istiyorum. Partimizin 19 Kasım’da ki Danışma Meclisi Toplantısı Elazığ’da yapılacak.”

2
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Danışma Meclisi Elazığ’da Toplanacak”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin