Devecioğlu Futbol Bilim Kongresinde                  

featured

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun katkılarıyla Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Futbol ve Bilim Kongresi’nde TFF Başkan Adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu da katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu 28-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Riva İstanbul’da Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin düzenlediği Futbol ve Bilim Kongresine katıldı.

“Futbol Endüstrisi 5.0 başlıklı sunum yapacak olan Devecioğlu; Dünyada Futbolun Bilimin ve teknolojinin desteği ile 600 milyar dolarlık bir sektöre dönüştüğünü vurgulayarak Türkiye’de Futbol ile ilgili kurum ve kuruluşların bu sektörden yeterince pay alamadığını söyledi.

TÜRK FUTBOL ŞURASINI TOPLAYACAĞIZ

Ulusal ve Uluslararası Futbol Buluşmalarını önemsediğini ifade eden Devecioğlu TFF Başkanı olduğu taktirde, Futbolun tüm paydaşlarının içinde yer aldığı Türk Futbol Şurasını toplayacaklarını, Futbol İnovasyon Merkezi ve Türk Futbol Enstitüsü’nü kurarak Futbol ile ilgili Bilimsel Teknolojik Araştırma Geliştirmelerine önem vereceklerini bu projeleri gerçekleştirirken Türkiye’de Üniversitelerde Spor Bilimleri Fakülte ve Yüksekokullarında görev yapan 2200 Öğretim Üyesinin oluşturduğu Spor Bilimleri Ordusu ile birlikte hareket edeceklerini vurguladı.

Devecioğlu, Kongrenin Türk Futboluna hayırlı olmasını ve kongreyi düzenleyen Marmara Üniversitesi ve Spor Bilimleri Fakültesine, Öğretim Üyelerine  ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devecioğlu Futbol Bilim Kongresinde                  

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin