Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri 15-16 Şubat’ta Elazığ’da Yapılacak

featured

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca “Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında”, “Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi” sloganlarıyla organize edilen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği 15-16 Şubat 2024 tarihleri arasında İlimizde gerçekleştirilecek.

ELAZIĞ VALİLİĞİNDEN DTTK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA ŞÖYLE;

“Gençlerimiz ile Devletimiz arasındaki etkileşimi artırmak ve aralarında bir gönül bağı kurmak amacıyla gerçekleştirilen bu etkinlik, kurumların daha iyi tanınmasını sağlarken, hem gençlerimizin Devletimizin imkânlarından yararlanabilmesini hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabileceklerdir. Devlet-millet bütünleşmesi ve misyonu kapsamında gençler, burs alarak eğitimlerine hız kesmeden devam edebilecek; kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanabilecek; kredi, teşvik ve hibelerle birer girişimci olarak kendi işletmelerini kurabileceklerdir.

Yeni kamu yönetimi anlayışı bağlamında; Devletimizin sağladığı her türlü olanağın halkımıza anlatılması ve özellikle gençlerimize geleceklerini şekillendirme noktasındaki fırsatlar hakkında bilgilendirme ve özendirme çalışmalarının yapılması elzemdir. Bu minvalde kamusal halkla ilişkiler araçlarını en iyi biçimde kullanan İletişim Başkanlığımız, halkımızla Devletimiz arasındaki her türlü bilgi eksikliğini önlemeye çalışmakta ve özellikle gençlerimizle iki yönlü simetrik ilişkiler kurarak karşılıklı bir anlayış geliştirmektedir.

Bu kapsamda Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği ile gençlerimizin geleceklerini Türkiye’de kurmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu anlamda gençlerimizin her daim arkalarında olan Devletimizin gücünü hissetmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmaları sağlanmaktadır. Böylece gençlerimiz hem birer birey olarak güçlenecek hem de ülkemize değer katacaklardır.

Ülkemizin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu açtığı stantlar ve bu stantlarda görevlendirdiği uzman kamu personeliyle gençlerimize hangi destekleri sunduğunu açıklamaktadır. Bu etkinlikle gençlerimiz tarafından ulaşılması güç görünen kurumların onlara tüm imkânlarıyla yalnızca bir adım uzakta olduğu kanıtlanmış,  Ülkemizi ve tüm dünyayı sosyal açıdan etkileyen ve insanları birbirinden uzaklaştıran COVID-19 pandemisi sonrası gençlerimizin tekrar sosyal hayata adapte olabilmesi ve gelecek planlarını kurma noktasında motivasyon kazanmaları sağlanmıştır. Özellikle yoğun bir çalışma temposunda olan lise ve üniversite öğrencilerimizin bir nebze rahatlamalarını ve güzel vakit geçirmelerini sağlayacak bilgi yarışmaları, robot gösterileri gibi birçok keyifli sosyal ve kültürel aktiviteler de etkinliğimiz bünyesinde gerçekleştirilecektir.

15-16 Şubat 2024 tarihlerinde İlimiz Ahmet Tevfik Ozan Kongre ve Fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ etkinliğine tüm gençlerimiz başta olmak üzere halkımız davetlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri 15-16 Şubat’ta Elazığ’da Yapılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin