Dilek: Mobelyum İnşaatımız Bu Yıl Başlayacak

featured

İrfan ARSLAN

Bölgenin ticaret alanında önemli bir merkezi ilimizde kuruluyor.80 bin metrekarelik alanda 77 iş yerinin yer alacağı MOBELYUM Sanayi Bakanlığının 2024 yılı yatırım programında yer aldığını açıklayan Elazığ Mobilyacılar Üretim ve Pazarlama Yapı Kooperatifi ve Mobilyacılar Dernek Başkanı Muhammet Fethi Dilek, “İnşaatına bu yıl yapılacak ihalenin ardından başlayacağımız merkezi 3 yıl içinde tamamlamış olacağız.” dedi.

İŞYERLERİ 1500 METREKARE OLACAK

İlimizde kurulacak olan MOBELYUM adlı merkezin içinde 77 işyerinin bulunacağını belirten Elazığ Mobilyacılar Üretim ve Pazarlama Yapı Kooperatifi ve Mobilyacılar Dernek Başkanı Muhammet Fethi Dilek şunları söyledi.

“İlimizde Kayseri’den bu yana olmayan bir merkezi kazandırma çalışmalarımız sonucunu almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sana Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu projemiz, Bakanlığında bize hem praje hem de yatırım anlamında verdiği destekler sonucunda 2024 yılı yatırım programına alındı. Bu yıl içinde ihale yapılacak. MOBELYUM’DA inşaat çalışmalarına ihalenin yapılmasının ardından başlayacak ve 3 yıl içinde bu merkezi tamamlayacağız. Merkezimizde 77 iş yeni olacak. İşyerleri Bodrum zemin ve 1. Kat olmak üzere üç katlı olacak. Her iş yeri 1500 metrekare olacak. MOBELYUM’da sadece işyerlerimiz olmayacak. Burada sosyal mekânlarımız yeşil alanlarımız da bulunacak. Böylece tam donanımlı bir merkez ilimizde kurulmuş olacak. MOBELYUM 1000 kişiye istihdam sağlayacak.” dedi.

GERİ ÖDEMESİ 3 YIL ÖDEMESİZ 13 YILDA OLACAK

Elazığ Mobilyacılar Üretim ve Pazarlama Yapı Kooperatifi Mobilyacılar Dernek Başkanı Muhammet Fethi Dilek, kurulacak olan MOBELYUM’da yapılacak olan işyerlerinin geri ödemesinin 3 yılı ödemesiz 13 yılda olacağını belirterek şunları söyledi.

“ Kuracağımız MOBELYUM bir evin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı bir merkez olacak. Beyaz eşyadan Mobilyaya, Tül perdeden Yatak ve oturma odasına kadar bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir ürün satışını yapacak portföye sahip olacak. Bölgemize baktığımız da bu projemize benzer veya aynı olan bir merkez Kayseri’den bu tarafa yok. Bölgemizde tek olacak. Bu nedenle bu merkez sadece ilimize yönelik hizmet vermeyecek. Elazığ Malatya, Diyarbakır, Bingöl, Tunceli, Muş gibi illere de hizmet verecek bir merkez olma özelliği taşıyacak. Şimdi biz Sanayi Bakanlığımızı takip ederek, yapacağımız görüşmeler ile bu merkezin yapım ihalesinin biran önce başlatılmasını takip edeceğiz.” dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Dilek: Mobelyum İnşaatımız Bu Yıl Başlayacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin