Dünyanın Her Ülkesine İplik İhracat Ediliyor

featured

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulan Özel Fantazi İplik Fabrikası yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlıyor. Üretim kapasitesinin artmasıyla birlikte fabrikada çalışan sayısının binlere ulaşması beklenirken fabrikanın yönetim kurulu başkanı vefa Özel, Elazığ’dan dünyanın her ülkesine iplik ihracatı yaptıklarını söyledi.

2022 yılının Mart ayında temelleri atılan ve 2023 yılının mart ayında üretime başlayan Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük fabrikalarından biri olan Özel Fantazi İplik Fabrikası yaklaşık 5 aydır üretimini sürdürüyor. İş insanı Vefa Özel tarafından bir yıl gibi kısa sürede kurulan fabrikada üretim tüm hızıyla devam ederken fabrikanın tam kapasitede çalışması için de hummalı bir çalışma yürütülüyor.

ÖZEL: BÜTÜN İMALATIMIZI ELAZIĞ’DA YAPIYORUZ

İstanbul’daki üretim tesislerini kapatarak Elazığ’a fabrikayı kurduklarını ifade eden Özel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vefa Özel, “Biz İstanbul kuruluşlu bir firmayız. 25 yıldır iplik üretim tesisimiz var. 25 yıllık sürede aşağı yukarı 2 tane İstanbul’da fabrikamızı biz kapatarak buraya geldik. Biri Sefaköydeydi, diğeri Başakşehirdeydi. Biz böyle bir yatırımı hepsini bir araya birleştirmek istedik. Elazığ’a bu yatırımı getirdik. Sadece İstanbul’da satış ofisi, showroom ve pazarlama olarak oradayız. Bütün imalatımız şu anda Elazığ’da” ifadelerini kullandı.

ÖZEL: HEDEFİMİZ TAM KAPASİTE İLE BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAMAK

Personellere eğitim vererek çalışmalara başlandığını söyleyen Özel, bu yılsonuna kadar tam kapasiteyle çalışmayı hedeflediklerini ve personel sayısının da bini geçeceğini belirterek, “Şu anda personel sayımız 500’ü buldu. Şu anda kendi kapasitemizde aşağı yukarı yüzde 40’larda. Yüzde 60’ı da kuruluş aşamasında. Makine monitörlerimiz var. Bunlar kuruluyor, yeni aldığımız makinalarımız var. Bunlarla beraber inşallah bu yıl sonuna kadar da tam kapasite durumuna geleceğiz. Şu andaki hedefe göre istihdam sayımız bin kişiyi geçer. Tam kapasiteli çalıştığımız zaman. Ama tekstilde şöyle bir durum var. Tam kapasiteyi hiçbir zaman yakalayamıyorsun. Tam kapasite ile bütün makinalar farklı makinalara farklı ürünler geldiği zaman biri çalışıyor, biri çalışmıyor. Ama tam kapasiteli inşallah bin kişiyi buluruz diye temenni ediyorum. Şu anda bizim insan kaynaklarımız gelen talepleri alıyor. Kendi portföyümüze alıyoruz. Daha sonra ihtiyaca göre arkadaşlarımızı değerlendiriyoruz. Ama halen şu anda bizim aldığımız başvurular var, müracaatları kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZEL: ELAZIĞ İYİ BİR SANAYİ ŞEHRİ

Dünyanın her yerine Elazığ’dan iplik gönderdiklerini vurgulayan Vefa Özel, “Bizim ağırlığımız ihracat. Bütün dünyanın her yerine bizim ipliklerimiz gidiyor. Biz Türkiye’de de ağırlık ihracatçı firmalarla. Yani kazak yapan vesaire ürünleri zaten onlarda yurt dışına ihraç ediyorlar. Bizim ağırlığımız da Türkiye’deki ihracatçılarla çalışmalarımız var. İç piyasada çok az firmalarla çalışıyoruz. Ağırlığımız, bütün ürettiğimiz ürünler dünyanın her yerinde var. Her yerde bizim marka şeklinde bütün markalarla da çalışıyoruz. İyi markalarla, dünyanın kabullendiği markalara zaten biz ipliğimizi ve ürünümüzü veriyoruz. Bu vesile ile gelen yatırımcılara da bir katkımız olur. Onları da bviz buraya çekeriz. İnşallah biz burayı iyi bir sanayi şehri, istihdam sorunu olmayan, işsizlik sorunu olmamış bir il haline getirebiliriz. Hep beraber el birliğiyle olur bu. İnşallah da el birliğiyle bunu yaparız” dedi.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dünyanın Her Ülkesine İplik İhracat Ediliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin