7 Ekim tarihinden bu yana İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sürerken, Elazığ’da da Gazze’ye destek amacıyla çeşitli etkinlik ve programlar yapılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak Eğitim Bir- Sen Elazığ Şubesi tarafından “Nehirler Düşlerim Göl Kenarında” isimli program düzenlendi.

 

 

Programın selamlama konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Bir Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, programa katılmak üzere diğer gelen davetlilere teşekkür ederek Gazze’de Müslümanlara yönelik saldırıların bir an önce sona ermesini temenni etti.

 

 

Eğitim Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Reyhan Polat, Filistinli çocukların iman ve diriliş bilincine dikkat çekebilmek adına bir araya geldiklerini kaydetti.

 

 

Malatya Eğitim birsen kadınlar komisyonu başkanı Nilüfer Zontul Aktaş, eğitimcilerin öğrencin kalplerine dokunarak merhametli ve iyiliksever bireyler olmalarına yardım etmeleri gerektiğini ifade etti.

 

 

Program kürsü konuşmalarının ardından çocukların Filistin’e destek olmak amacıyla düzenledikleri etkinlikleri sergilemelerinin ardından sona erdi.