Elazığ, Enerji Ve Çevrede Örnek Şehir

featured

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Elazığ’da gerçekleştirilen yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. “Aziz şehrimiz Elazığ, eğitimde Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geldi,” diyen Açıkkapı, Fırat Üniversitesi’nin 17 fakülte ve 4 enstitüsüyle önemli bir konumda olduğunu belirtti. Yüksek kapasiteli öğrenci yurtları ile öğrencilere modern yaşam alanları sunduklarını ifade eden Açıkkapı, “Elazığ, bilim ve teknoloji alanında katma değer sağlayan bir eğitim merkezi oldu,” dedi.

“SAĞLIKTA BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANDI”

Sağlık alanında da büyük gelişmeler yaşandığını belirten Açıkkapı, “Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve diğer 9 hastanemizle sağlıkta önemli adımlar attık,” dedi. Modern sağlık tesisleri ve nitelikli personel ile Elazığ’ın Türkiye’nin sağlıkta referans şehirlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Açıkkapı, pandemi sürecinde güçlü sağlık altyapısının büyük fayda sağladığını söyledi.

“YEŞİL ELAZIĞ GELECEĞE NEFES OLACAK”

Açıkkapı, sosyal hizmet faaliyetleri kapsamında 4 milyar 384 milyon liralık yatırım gerçekleştirildiğini belirterek, “Millet bahçeleri ile yeşil alanları artırarak doğaya nefes aldırdık,” dedi. Elazığ’a 30 bin metrekareden fazla alanda 7 millet bahçesi kazandırıldığını belirten Açıkkapı, sosyal yardım faaliyetleri ile hemşehrilerini yalnız bırakmadıklarını vurguladı. “Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler için hayata geçirilen sosyal hizmet projeleri ile kimsenin yalnız kalmaması için çalışıyoruz,” dedi.

Çevre ve enerji projelerinde önemli adımlar atıldığını ifade eden Açıkkapı, “İçme suyu arıtma tesisi 2021 yılında hizmete açıldı, Kanatlı Barajı tamamlandı,” dedi. Toplamda 16 baraj ve 12 sulama tesisi inşa edildiğini belirten Açıkkapı, Elazığ’ın yenilenebilir enerji yatırımları ile doğa dostu projeler gerçekleştirdiğini vurguladı. “Sıfır atık projeleri ile geri dönüşüm oranlarını artırarak çevre kirliliğini en aza indiriyoruz,” dedi.

“KÜLTÜR VE SPORDA BÜYÜK YATIRIMLAR”

Kültür ve spor alanlarında da önemli yatırımlar yapıldığını belirten Açıkkapı, “Şehit Polis Fethi Sekin Külliyesi 2022 yılında açıldı, 12 halk kütüphanesi inşa ettik,” dedi. Gençlerin spor ve kültüre teşvik edilmesi için önemli adımlar atıldığını belirten Açıkkapı, “Elazığ, kültürel zenginlikleri ve sportif başarılarıyla geleceğe umutla bakan bir şehir oldu,” dedi.

“YERLİ VE MİLLİ YATIRIMLAR GURURUMUZ”

Açıkkapı, yerli ve milli yatırımların önemine değinerek, “Geçtiğimiz günlerde İran’da yaşanan bir helikopter kazasında Bayraktar TİHA’mızın başarılı çalışmaları ile İran Cumhurbaşkanı’nın yerinin tespit edilmesi bizleri gururlandırdı,” dedi. “Yerli ve milli insansız hava aracımız, sentetik açıklıklı radar, kızılötesi kamera, lazer işaretleyici ve gelişmiş termal görüntüleme gibi özellikleriyle dünyada nadir ülkenin sahip olduğu bir teknolojiye sahiptir,” şeklinde konuştu. Açıkkapı, bu başarıdan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bayraktar ailesine şükranlarını sundu. “Yerli ve milli savunma sanayii hususunda eşsiz vizyonuyla ülkemize liderlik yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve harika projelerle göğsümüzü kabartan Bayraktar ailesine şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bu millete, bu devlete hizmet noktasında ayaklarına taş değdirmesin, yolları, bahtları hep açık olsun inşallah.”

Toplantı sonunda Açıkkapı, Elazığ’da yapılan yatırımların şehri her alanda daha ileriye taşıyacağını belirterek, “Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hizmet etmeye devam edeceğiz,” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Elazığ, Enerji Ve Çevrede Örnek Şehir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin