Elazığ Gençlik Merkezi TEKNOFEST’te Finalde

20210926-elazig-genclik-merkezi-teknofestte-finalde-797972-4388d362cd63ba35eab7

21-26 Eylül 2021 tarihleri  arasında İstanbul ili Atatürk  Havalimanında  dördüncüsü  gerçekleştirilecek  Havacılık,  Uzay  ve  Teknoloji  Festivali’ne (TEKNOFEST) Elazığ Gençlik Merkezi Denayap Teknoloji Atölyemizden 5 projemiz Finale kalmıştır.

Başta ülkemiz olmak üzere Dünya ülkelerinin takip ettiği son teknolojilerin ve ülkemiz adına çığır açan teknolojilerin sergilendiği yarıştığı Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivaline Elazığ Gençlik Merkezi olarak toplamda 13 projeyle katıldığımız yarışmada 5 projemiz final etabında sunumlarını gerçekleştirerek, final mücadelesini sürdürüyorlar.

Finale kalan takımlarımız;

✅  Loona Takımı, Ortaokul seviyesinde-

İnsanlık Yararına Teknoloji/Sosyal inavasyon alanında

✅ Teknoviyole Takımı, Lise seviyesinde

İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sağlık alanında.

✅ Lux Aeterna Takımı, Lise seviyesinde

Tarım Teknolojileri ve

İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sosyal inavasyon alanında.

✅ Avicenna Takımı, Ortaokul seviyesinde.

İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sağlık ve ilk yardım alanında temsil edeceklerdir.

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Ülkemizin en büyük ve önemli değerlerinin yer aldığı Teknofestte bu yıl bizde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak varız. 13 projemizden 5 tanesi final için yarışıyor şuan da, bizlerde süreci yakından takip diyoruz ve önemsiyoruz. Gençlerimizin teknoloji alanında ki yetkinliğini ve becerilerini buralarda görmek ve en önemlisi Şehrimizi, Kurumumuzu temsil etmeleri bizlere gurur veriyor. Temennimiz beş projemizin de dereceyle dönmesi, inşallah önümüzde ki senelerde daha fazla proje ve finalistlerimizle Teknofeste Elazığ damgasını vurmaktır.

Ben bir kez daha, Teknofest’te finale kalan projenin mimarları olarak çalışan, üreten, gençlik merkezimize ve deneyap atölyesine değer kazandıran tüm öğrencilerimizi ve eğitmenlerimizi ayrı ayrı tebrik  ediyorum. Dedi

Exit mobile version