Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı Minik Hafızlar El Cezeri’nin İzinde projesi ile önemli bir başarıya imza attı.

Minik hafızlar El Cezeri’nin İzinde Projesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ARGE ve proje daire başkanlığının gerçekleştirdiği başarılı örnekler sergisine yapılan 425 başvuru arasından ilk 50’ye girerek Ankara’da sergilenmeye hak kazandı.

 

 

Proje Koordinatörü ve Okul Müdür Yardımcısı Deniz Özger, okullarında hem hafızlık hem de kodlama eğitimi verdiklerini söyleyerek, öğrencilerinin yazılım ve kodlama ile ilgili gelecek hayalleri olduğunu ifade etti. Özger, “Burada öğrencilerimize robotik ve kodlama eğitimleri vermekteyiz. Temel düzey eğitimlerimiz başladı öğrencilerimiz şuan orta düzey eğitim almaktadır. Özel bir proje uyguluyoruz projemizin adı Minik hafızlar El Cezeri’nin İzinde Projesi. Okulumuz örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi vermektedir aynı zamanda öğrencilerimize burada robotik ve kodlama eğitimleri de vermekteyiz. Öğrencilerimizin sürekli geleceğe yönelik hayalleri var yazılım alanında kendilerini geliştirmek istiyorlar ilerde güzel yerlere gelmek istiyorlar örnek aldıkları rol model büyükleri var özellikle yazılım alanında. Başlamak istiyorlardı merakları vardı bizde bunları hayallerini gerçeğe dönüştürmek amacıyla böyle bir proje hazırladık ” dedi.

 

 

Öğrencilerden Ömer Kayra Bilen, hafızlık eğitiminin yanında sosyal faaliyet olarak kodlama eğitimi de aldıklarını ifade ederek projelerinin ödül almasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

 

 

Okul Müdürü Sertaş Güzel, Minik hafızlar El Cezeri’nin izinde projesi ile ilgili bilgi vererek yaptıkları proje ile okullarının Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi almaya hak kazandığını ifade etti.