Elazığ İl Jandarma komutanlığı, Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci yıl dönümü nedeniyle etkinliklerini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda gençler arası tenis turnuvası, Jandarma Kupası koşusu ve Huzurevi ziyareti programları düzenleyen İl Jandarma Komutanlığı, bu hafta da bir alışveriş merkezinde stant açarak vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyeti düzenledi ve envanterinde bulunan teçhizatların tanıtımını yaptı.

 

 

Alışveriş Merkezinde düzenlenen etkinlikte hazır bulunan Jandarma Komando ekipleri operasyonlarda kullandıkları yerli piyade tüfekleri, gece görüşü dürbünü, keskin nişancı tüfekleri ve yeni nesil dron cihazlarının tanıtımını yaparak vatandaşlar ile fotoğraf çekildi.

Etkinlikte Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kadına yönelik şiddet ve çocuk haklarına dair bilinçlendirme faaliyeti yapılarak el kitapçığı dağıtıldı.

Ayrıca etkinlikte yer alan Olay Yeri İnceleme parmak izi tespitinde kullanılan yöntemleri uygulamalı şekilde gösterirken, Mayın ve El yapımı patlayıcı tespit timleri tarafından mayın arama detektörü ile bomba imha elbisesinin özellikleri anlatıldı.