Elazığ İl Müftülüğü Gençlik Buluşmaları ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum projesi kapsamında altın çevre yeşil kuşak camisinde çevre okulların katılımıyla gençlik buluşmaları gerçekleştirdi.

Programa Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Programda öğrenciler tarafından kuran-ı Kerim tilaveti, İstiklal Marşı, Kudüs temalı şiirler okundu.

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, ÇEDES projesinin önemine dair bilgilendirmelerde bulundu. Üstündağ, “ÇEDES projesi var bu proje kapsamında camilerimizde çeşitli faaliyetler oluyor. Tabi çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmeleri bu konuda meşru neva bulmaları büyük önem arz ediyor. ÇEDES projemizde bu anlamda çok güzide bir proje. ÇEDES Projemizle gençlerimiz, çocuklarımız sadece milli ve manevi değerleri özümseme noktasında yetişmiyorlar, sosyal anlamda da büyük kazanımlar sağlıyorlar kendilerine” dedi.

 

 

Din Hizmetleri Uzmanı Ahmet Geçim, Elazığ İl Müftülüğü olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okullar ile işbirliği yaparak öğrencilere yönelik faaliyetler düzenlediklerini ifade etti. Geçim, “Biz Müftülük olarak ÇEDES projesi kapsamında okullarla ve milli eğitim müdürlüğü ile iş birliği içerisinde çeşitli faaliyetler yapmaktayız. Öğrencilerimiz proje kapsamında yaparak yaşayarak öğrenme deneyimi kazanıyorlar. Değerlerimizi milli ve manevi olan bütün değerlerimizi öğrencilerimize bu proje kapsamında gerek cami gerek okul merkezli okul ve cami dışında çeşitli faaliyetler yapmak suretiyle öğrencilerimize bu değerlerimizi kazandırmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

 

Altın Çevre Yeşil Kuşak Cami İmamı Hikmet Kaya, ÇEDES Projesinin öğrencilerin cami ile kaynaşması açısından oldukça olumlu olduğunu ifade etti. Kaya, “ÇEDES programı adı altında öğrenci ve öğretmenlerle birlikte beldemizde görev yapan imamlarla bir araya geldik. Güzel bir program oldu cami ve okul buluşması açısından öğrencilere bir güven aşılama açısında ve aynı zamanda hayatın camide ve okulda karşılıklı olarak devam etmesi için bu tip etkinliklerin faydalı olduğunu görüyoruz” dedi.

 

 

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç ve milli eğitim camiasının öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen programın sonunda halat çekme, mendil kapmaca oyunları oynanarak program sona erdi.