Elazığ TSO, İşbirliği Forum ve Fuarı’nda Elazığ’ı Temsil Etti

20210903-elazig-tso-isbirligi-forum-ve-fuarinda-elazigi-temsil-etti-651994-227ab038a91844279b98

Şanlıurfa düzenlenen “Bölgesel Kalkınma Yatırım, İşbirliği Forum ve Fuarı” eski Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ında bulunduğu bölge Oda Başkanları ve çok sayıda kurum ve protokol üyelerinin iştirakiyle açıldı. Fuar kapsamında Elazığ TSO tarafından açılan stantta ilin yatırım fırsatları tanıtıldı.

Form ve Fuar Kapsamında Panel ve Seminerler

Ticaretin gelecek vizyonunun masaya yatırıldığı, geleneksel ticaretin elektronik ticarete evrilme sürecinin değerlendirildiği, girişimcilerin bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduğu, organizasyon, Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları’yla başladı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, TOBB Türkiye Girişim Sermayesi Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler’in açış konuşmalarıyla başlayan programda, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Finansal Yatırımlar Birimi Sektör Uzmanı Said Yahya Kaban, “Uluslararası Doğrudan Yatırımlar ve Girişim Sermayesi Sektör Tanıtımı” sunumunu gerçekleştirdi. Sunumun akabinde, “Erken Aşama Teknolojileri Yatırımlarının Değerlenmesi” ve  “Girişim Sermayesi Fonlarının Yatırım Öncelikleri ve Yöntemleri” panelleri düzenlendi.

Fuar Açılışına Yoğun İlgi

Panellerin ardından, Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları Kapanış – Forum ve Fuar Açış Konuşmalarına geçildi. Açış konuşmalarını; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, GAP Bölge Kalkınma İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı, Z.Abidin Beyazgül, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Şanlıurfa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz gerçekleştirdi.

Açış konuşmalarının sonrasında, kurdele kesimi ve hazirun stant ziyaretleri TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Moderatörlüğünde, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Oda/Borsa Bölge İstişare Toplantısı” ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleriyle kurulan Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi (ŞUTGEM) Lansmanı yapıldı.

Hisarcıklıoğulu Elazığ TSO’yu Örnek Gösterdi

Fuar kapsamında Elazığ TSO tarafından açılan stantta ilin yatırım fırsatları hakkında bilgilendirmeler yapılarak, hazırlanan yayın ve dökümanlar ilgililere dağıtıldı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Özdemir ve Elazığ TSO Basın Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürü Etem Yalın tarafından stant ziyaretçilerine bilgilendirmeler yapıldı. Elazığ TSO standını ziyaret eden eski devlet bakanı Cevdet Yılmaz, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve protokol üyelerini ağırlayan Başkan Arslan, Elazığ TSO yöresel ürünlerinin yer aldığı birer hediye takdimi yaptı. Elazığ TSO standında uzun bir süre değerlendirmelerde bulunan Hisarcıklıoğlu Elazığ hakkında ve Elazığ TSO çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “Asilhan Başkan ile fuara Ankara’dan birlikte geldik. Çalışmalarımız kapsamında yine birlikte Ankara’ya döneceğiz. Sayın Başkan uçakta Odanın vizyon projeleri ile Akreditasyon çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. Zaten Elazığ TSO’yu yakından takip ediyoruz. İlin önünü açacak ve üyelerini geleceğe taşıyacak çok önemli işler yapıyorlar. Türkiye’de örnek gösterdiğimiz Odalarımızdan biridir. Ben bu vesile ile Şanlıurfa Fuarında da yine bu vizyonu ortaya koyan Asilhan Başkan ve Yönetimini kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Exit mobile version