2 Ekim 2021 tarihinde Elazığ Valiliği görevine atanan Vali Dr. Ömer Toraman Üniversitelerarası Kurul Yönetim Kurulu kararıyla Doçent unvanını aldı.

Haberi Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş paylaşımında “Elazığ Valimiz Sayın Dr. Ömer Toraman, Üniversitelerarası Kurul Yönetim Kurulunun 2024/02 nolu toplantısında Doçent unvanını almıştır. Sayın Valimizin yeni unvanının hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖMER TORAMAN KİMDİR?

1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum’da tamamladı. Ardından üniversite eğitimi için Ankara’ya giden Doç. Dr. Ömer Toraman Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Mezun olmasından sonra memleketi Erzurum’da göreve başlayan Doç. Dr. Ömer Toraman burada Kaymakam adayı olarak 1994 yılında görev yaptı. Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan Vali Dr. Ömer Toraman Tokat Valiliği, Kütahya Valilikleri görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Dr. Ömer Toraman, 2 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2021/467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ Valiliği görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Vali Doç. Dr. Ömer Toraman evli ve 3 çocuk babasıdır.