Elazığ’a Müjdelerimiz Olacak

8

İrfan ARSLAN

14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimlerde AK Partiden Milletvekili adayı olan Erol Keleş, Ejder Açıkkapı Rıdvan Mahmut Nazırlı, Mücahit Yanılmaz ve Hasan Murat Öz Gazetemizi ziyaret ettiler.

AÇIKKAPI: DÜNYANIN YAŞADIĞI EKONOMİK SIKINTILARI ÜLKE OLARAK BİZDE YAŞADIK

Ülkenin önemli problemleri bulunduğunu ve bunların aşılması için çalışmalarının devam ettiğini belirten Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, “Türkiye, tüm dünyanın yaşadığı problemlerin yanında kendi içinde meydana gelen çok ağır bir deprem felaketini yaşadı. Bunların sıkıntıları oldu ve bugünkü Hükümet yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemler ile bunu aşmaya çalışıyor. Dünyanın yaşadığı ekonomik sıkıntıları ülke olarak bizde yaşadık. Dün düşük kur ithalat ağırlıklı bir ekonomik yapı varken son bir yılda yapılan ekonomik değişimi bugün olumlu sonuçlarını vermeye başlamıştır. Önümüzdeki süreç içinde ise ülke olarak bölgesel ve kentsel olarak üretim ekonomisine geçilecek ve bununla birlikte büyümeye geçilecek. İstihdam ve üretim beraberinde ekonomik rahatlama ve refah seviyesinin yükselmesini getirecektir.

Elazığ adına da önümüzdeki süreçte açıklayacağımız çok önemli müjdelerimiz olacak. İnşallah bunları da vatandaşlarımız ile paylaşacağız.

Dünyanın yaşadığı ekonomik sıkıntı, Ukrayna Rusya savaşı dünyanın ekonomik olarak sıkıntı yaşamasına neden oldu. Ülkemizde 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin faturası çok ağır oldu. Bütün bunlara rağmen Türkiye bölgesinde etkin rol oynadı. Depremin olumsuz izlerinin silinmesi için tüm gücü ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu yaşananlara rağmen ekonomide yaşanmaya başlayan rahatla ve olumlu gelişme seçim sonucunda daha olumlu noktalara gelecektir. Bununla birlikte üretime yönelik yatırımların da yapılması ile ülkemiz ve ilimiz en kısa sürede daha iyi bir konuma gelecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın..” dedi.

YANILMAZ: YENİ PROJELERİMİZ İLE İLİMİZİN GELİŞMESİ VE KALKINMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz da yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Elazığ’da 2015 yılında Ekonomik Kurultay yaptık. Bu kurultayda üç sektör ön plana çıktı ve bunun ilimize kazanımlarının sağlanması adına adımlar atıldı. Önümüzdeki süreç içinde hem dün yarım kalan hem de yeni projelerimiz ile ilimizin gelişmesi ve kalkınmasını sağlayacağız. 2. OSB, Tekstil Kent ve diğer yatırımlar ile ilimizde istihdam alanında çok önemli adımlar atılacak. Harput’un UNESCO’nun kalıcı kültür mirası listesine kazandırılması, Sivrice’de Turizm yatarımlar ilimize önemli kazanımlar sağlayacaktır” dedi.

KELEŞ: İLİMİZ İÇİN ÇOK SÜPRİZ AÇIKLAMALARIMIZ OLACAK

AK Parti Milletvekili Adayı Erol Keleş’te yaptığı açıklamada, “Bugün sadece ilimiz için değil ülkemiz adına da önemli bir gün. Bismillah dedik ve sahaya indik. Önümüzdeki süreç içinde seçim çalışmalarımız kapsamına ilimiz için çok sürpriz açıklamalarımız olacak. Şu anda bir bölümü hazırlanmış bir bölümünün hazırlıkları devam eden projelerimiz tamamlandığında bunları ilimiz kamuoyu ile paylaşacağız. Hedefimiz hem ilimizin hem de ülkemizin kalkınmasını sağlayacak çalışmaları yaparak, bölgesinde güçlü ve dünyada söz sahibi olan bir ülke olmak. Bunları başarmak adına da bu yola çıktık. İlimizin problemlerini tespit etmiş ve bunların çözümü içinde gerekli çalışmaları başlatmak üzere hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Seçim sonucunda Allah bize bu görevi layık görürse bunların çalışmalarını hemen başlatacağız. Sahip olduğumuz yer altı ve yer üstü kaynaklarımızın, tarım, hayvancılık, sağlık, Turizm ve diğer sektörlerimizin hem problemlerini çözecek hem de yeni projeleri ile yeni imkânlar oluşturacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Efraim Gündem’de AK Parti Milletvekili adaylarına seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, “Bizler süreci yakından takip edecek ve bu süreçte yapılacak olan açıklamaları not alacağız. Sizlerin bu şehre yapacağınız hizmetlerin ilimize ve insanlarımıza hayırlı sonuçlar getirmesini diliyoruz. Seçimlerde hakkınızdan hayırlısı olsun.” dedi.

Exit mobile version