AK Parti’nin Temayül Yoklaması Yapıldı

8

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde aday belirleme işleminin ilk ayağı olan temayül yoklamasını gerçekleştirdi.

28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için Elâzığ’da Temayül Yoklaması yapıldı.

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Elazığ’da Aday Adaylı için toplamda 72 isim müracaatta bulundu.

Elazığ’dan en fazla adaylık başvurusu AK Parti’de yaşandı. Yapılan müracaatlar sonucunda AK Parti Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylığı için 72 isim müracaat etti.

Merkez Yürütme Kurulu ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşturulan alt komisyonlar, milletvekili aday adaylığı başvurularını değerlendirmek üzere çalışmalara başladı. Bu komisyonların değerlendirmelerinin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık yapacağı üst komisyonda verilecek.

YILDIRIM: ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yapılacak olan temayül yoklamasının hayırlı olmasını temenni etti. Yıldırım, “Bugün temayül yoklaması yapacağız bu bizim AK Parti teşkilatlarımızın kurulduğu günden beri uygulayageldiğimiz bir kuralımız. Öncelikle her biri birbirinden kıymetli aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum sonuç hayırlı olur inşallah” dedi.

EKİNCİ: AK PARTİ’YE YAPILAN MÜRACAAT SAYISI 6 BİN 25

Türkiye genelinde Ak partiye yapılan Müracaatların oldukça yüksek olduğunu anımsatan İstanbul Milletvekili, Temayül Komisyon Başkanı Azmi Ekinci, temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diledi. Ekinci, “Malumunuz olduğu üzere Türkiye’de AK Parti’ye yapılan müracaat sayısı 6 bin 25. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 600 vekil olduğuna göre AK Parti’den Milletvekili olup ülkemizde hizmet etmek için Cumhurbaşkanımızın safında bu ülkeye hizmetleri gerçekleştirmek için başvuran kişi sayısı 6 bin 25, 1’e 10. Yapacağımız temayül oylamasının öncelikle Elazığ’ımıza AK Parti’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman Akgül, teşkilat temayül yoklaması ile ilgili bilgi vermesinin ardından oylamaya geçildi.

Exit mobile version