Eski Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı, Ziraat Bankasında üst düzey yöneticilik ve BDDK Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunan Elazığlı Hemşehrimiz Taha Çakmak’a yeni görev.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Atilla Benli’nin yerine birçok kurumda başarılı çalışmalara imza atan Taha Çakmak atandı.

Medya grubumuz olarak Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

TAHA ÇAKMAK KİMDİR?

1981’de Elazığ’da doğdu.

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası A.Ş.’de Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev aldı.

2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

13 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanan Çakmak, 28 Temmuz 2023 tarihine kadar bu görevi yürüttü.