Kars-Susuz ve Erzurum Karaçoban Kaymakamlıkları sonrasında 2019-2023 tarihleri arasında Hatay Vali Yardımcısı olarak görev yapan Elazığlı Yusuf İzci, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Erzincan Vali Yardımcısı olarak atandı. Elazığlı Yusuf İzci, kısa sürede Erzincan’da yaptığı başarılı çalışmalarla yöre halkının sevgisini kazandı.

Elazığlı olarak Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Erzincan’da da görev yapmaktan memnun olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Yusuf İzci, geçmişte Elazığlı bürokratların yaptığı başarılı çalışmaların üzerine katarak görev yapmaya devam ettiklerini söyledi.

 

 

Vali Yardımcısı İzci: “hem Erzincan Elazığ’a yakın olmasından dolayı hemşehrilerimiz uğruyorlar, bizde burada olsun görev yaptığımız diğer illerde olsun hemşehrilerimizle ilgili yapabileceğimiz bir durum olduğunda her zaman yanlarında olduk. Şuanda Erzincan’dayız burada gelecek hemşehrilerimiz varsa her zaman bekleriz kapımız da gönlümüz de bütün Elazığlılara açık. Elazığ insanımız bu açıdan ülkemizde iyi bilinen ve tanınan insanlardan birisi. Bütün Elazığlı bürokratlarımız görev yaptığı yerlerde iyi niyetli, görev yaptığı yeri kendi memleketi bilerek çalışıyorlar. Bu açıdan bizde meslek icabı nerede olursak olalım nerelisiniz diye soru geldiğinde Elazığlıyım dediğimde onun mutluluğunu yaşıyoruz güzel bir gözle bakıyorlar bizlere. Tabi bunda geçmişte Elazığlı bürokratların yaptığı hizmetler ve Elazığlıların bıraktığı güzel intibalar da söz konusu bizde görev yaptığımız yerlerde bunları sürdürerek devam ettirmek istiyoruz.” Dedi.