ELBİRFED’in Ankara’daki Yeni Hizmet Binasının Açılışı Gerçekleşti

featured

Elazığ Dernekler Birliği Federasyonu’nun Ankara’daki yeni hizmet binasının açılışı gerçekleşti. Açılışa çok sayıda Elazığlı vatandaşların yanı sıra Elâzığ’ın önde gelen isimleri de katıldı.

ELBİRFED’in Ankara’daki yeni hizmet binasının açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Açılışa İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş,  Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş,  Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti MKYK Üyesi Ömer Serdar, önceki dönem milletvekillerinden Abdülbaki Türkoğlu, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Necmi İlhan, Çeşitli Kurum ve Kuruluşlarda görevli Elazığlı bürokratlar, Elazığ İş kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, çevre illerden gelen dernek başkanları ve çok sayıda iş insanı katıldı.

AKTAŞ: “BİZ ANKARA’DA YAŞAYAN ELAZIĞLILAR OLARAK BURAYA SIK SIK GELECEĞİZ”

İçişleri Bakan Yardımcısı Elazığlı Mehmet Aktaş, bu tür tesislerin önemine ve şehre kazanımlarına değindi. Aktaş, “Biz Ankara’da yaşayan Elazığlılar olarak buraya sık sık geleceğiz ve burada aziz şehrimizin meselelerini konuşacağız hem de dünya meselelerini burada istişare edeceğiz ve değerlendireceğiz. Yine şehrimizin hem ekonomik hem sosyal olarak var olduğu seviyenin de üzerine çıkabilmesi için burada istişareler yapacağız, değerlendirmeler yapacağız, projeler gerçekleştireceğiz ve bunları yine uygulamanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

TORAMAN: “ŞEHİRLER DOĞUP BÜYÜTTÜĞÜ EVLATLARINI KİMLİKLERİN İNŞASINDA DA BÜYÜK KATKI SAĞLAR”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, şehirler doğup büyüttüğü evlatlarını kimliklerinin inşasında da büyük katkı sağlarlar. Elazığlılarda Elazığ’dan çıktıktan sonra bu kimliklerini unutmadan canlı tutarak gelecek nesillere aktarmaya gayret gösteriyorlar” dedi. Toraman, “Şehirler doğup büyüttüğü evlatlarını kimliklerin inşasında da büyük katkı sağlarlar. Özellikle ülkemizde doğduğunuz ve büyüdüğünüz şehrin kimliğini nerede olursak olalım muhafaza etmeye, dile getirmeye gayret gösteririz. Elazığlı hemşehrilerimiz de çeşitli vesilelerle Elazığ’dan çıktıktan sonra bu kimliklerini Elazığlı olma hürriyetini hiçbir zaman unutmadan onu sürekli canlı tutarak gelecek nesillere aktarmaya gayret gösteriyorlar. Hakikaten hemşehrilerimizin Elâzığ dışında hayatın her alanında çok büyük başarılar elde ediyorlar sizlerle gurur duyuyoruz hakikaten siyasette, ekonomide, bürokraside, yargıda, sanatta, kültürde çok kıymetli hemşehrilerimiz Elazığ’ı temsil ediyorlar” dedi.

KELEŞ: “ELÂZIĞ DERNEKLERİ ELAZIĞ KÜLTÜRÜNÜN TANITILMASI İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Türkiye’nin birçok şehrinde kurulan Elazığ derneklerini önemsediklerini ifade etti. Keleş, “Biz bu dernekleri çok önemsiyoruz bu dernekler gerçekten birlik ve beraberlik içinde çok önemli. Özellikle Türkiye’nin de birçok şehrinde kurulan Elâzığ dernekleri Elazığ kültürünün tanıtılması, yaşatılması ve birlik beraberlik içerisinde oldukça önemli” dedi.

EJDER: “BİZLER ELAZIĞLI OLMAKTAN DOLAYI GURUR DUYUYORUZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “bizler kadim bir medeniyetin evlatlarıyız “dedi. Açıkkapı, “Tabi biz kadim bir medeniyetin evlatlarıyız Elazığ Harput’uyla, Harput kültürüyle, Palu’suyla, Keban’ıyla, Ağın’ıyla her bir köşesiyle tarihte ayak izleri olan bir medeniyet ve bu kadim medeniyet sanatıyla, kültürüyle, tarihiyle her daim her dönemde önemli işler başarmış bir bölge. Bugün Elazığ denilince bayrağına, devletine, vatanına olan bağlılığı gelir çalışkanlığı gelir, dürüstlüğü gelir. Bu anlamda bizler Elazığlı olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Tabi konuşacak çok şey var aslında Belediye Başkanım Elazığ’ımız için yapmış olduğu hizmetleri ifade etti. Bizlerde Elazığ Milletvekilleri olarak dün ve bugün görev almış bütün milletvekilleri olarak ilimiz için hizmet ve yatırımlar noktasında hep gayret içerisindeyiz” dedi.

SERDAR: “ELAZIĞ ANLATILMAZ YAŞANIR”

AK Parti MKYK Üyesi Av. Ömer Serdar, buradan üretilen artı değer elazığ’a mal olacak “ dedi. Serdar, “Elazığ anlatılmaz yaşanır. Bunu bize yaşatan da sonuçta büyükşehirlerdeki derneklerimiz. Biz buraya geldiğimizde Elazığ’ı soluyoruz, Elazığ ile bütünleşiyoruz dolayısıyla bunların bir birlik altında da toplanması Elazığ için büyük bir sinerji yaratacaktır buna inanıyorum. Bu konuda başkanlarımızın çalışmalarını biliyorum eski vekilimiz Sayın Baki ağabeyin çalışmalarını biliyorum. Yani sonuçta bu birlikler bizde bize de siyasette olsun, bürokraside olsun Elazığlı arkadaşlara kanal 23 bir motivasyon kaynağı olacak. Buradan üretilen artı değer sonuçta Elazığ’a mal olacak bu açıdan ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

ÇAKIRBAY: “HÜRRİYET DÜNYANIN EN BÜYÜK DUYGUSUDUR”

ELBİRFED Genel Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Çakırbay, “hepinizin bildiği iki tane kelime var, tılsımlı kelime bunlardan biri birlik ve beraberlik yani bir olmamız, beraber olmamız ki bunun adı da hürriyettir. Hürriyet dünyanın en büyük duygusudur hür olma duygusu. Kişi olarak, aile olarak ve dolayısıyla millet olarak hür olmak. Ancak hür olmanın adı düşündüğümüz gibi yaşamaktır. Düşündüğümüz kanal 23 gibi yaşamanın adı tarihimiz, kültürümüz, örf âdetimizdir. Eğer biz bunları yaşamazsak o zaman yaşadığımız gibi düşünmeye başlarız ki onun adı esarettir. Türk milleti hiçbir zaman esareti kabul etmeyen bir millet dolayısıyla yaradan bu millete esaret kabul ettirmesin hep hür olmasını nasip etsin” dedi.

AÇIK: “DERNEKLERİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYAN FEDERASYONLARIN ÖNEMİ BÜYÜK”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık,  dernekleri bir çatı altında toplayan federasyonların önemi büyüktür” dedi.  Açık, “Bugün Elazığ Dernekler Birliği Federasyonun açılışını yaptık katılım çok güzeldi gerçekten de federasyonumuzun çok güzel etkinlikleri geçmişte de vardı bundan sonrada devam edecektir ben Haşim hocaya ve tüm federasyon üyeleri arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum bu güzel organizasyon için. Dernekler özellikle federasyonlar dernekleri bir çatı altında toplayan federasyonların önemi büyük. Bundan sonraki süreçte Elazığ’ın sadece kültürünü, sanatını burada yaşamak değil aynı zamanda güç birliği oluşturarak Elazığ adına güç birliği oluşturmak için bu federasyonun çok büyük bir öneminin olduğunu düşünüyorum. Ben bir yönetim kurulu üyesi olarak katılım gösteren Elazığlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ELBİRFED’in Ankara’daki Yeni Hizmet Binasının Açılışı Gerçekleşti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin