Elektrik Tüketimi Yüzde 6 Oranında Arttı

featured

Aksa Çoruh ve Aksa Fırat Elektrik, 2023 yılının ikinci çeyreği olan Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait elektrik tüketim oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Elazığ’da elektrik tüketimi yüzde 6 oranında artış gösterdi.

Çoruh ve Fırat bölgelerindeki 9 ilde elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, 2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait tüketim oranlarını açıkladı. Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinin yer aldığı Fırat bölgesinde toplam elektrik tüketimi (mesken, sanayi ve ticarethane) bir önceki yılın ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 26 oranında artış görüldü. Fırat ve Çoruh bölgelerinde Gümüşhane dışında bütün illerde elektrik tüketimi arttı.

ELAZIĞ’DA ELEKTRİK TÜKETİMİNDE YÜZDE 6 ORANINDA ARTIŞ

Fırat bölgesinde yer alan illerin toplam elektrik tüketimine bakıldığında, yüzde 47 oranında Malatya’da, yüzde 17 oranında Bingöl’de, Tunceli’de yüzde 17, Elazığ’da yüzde 6 oranında artış görüldü.

SANAYİ VE TİCARETHANE GRUBUNUN TOPLAM ELEKTRİK TÜKETİMİ ARTTI

İki bölgedeki illerde abone grupları dahil edilerek bakıldığında, yılın ikinci çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre, sanayi ve ticarethane toplam tüketiminde artış görüldü. Fırat bölgesinde artış oranı yüzde 42 olarak görüldü. 2023 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla Fırat bölgesindeki meskenlerde toplam elektrik tüketimi yüzde 16 oranında artış olduğu gözlendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Elektrik Tüketimi Yüzde 6 Oranında Arttı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin