Eren: Kurslarımız Devam Edecek

8

İrfan ARSLAN

Elazığ’da Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında çalışmalarının devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İ Müdürü Abdulsamet Eren, “Deneyimli antrenörlerimiz ile ilimizde okullarımızda yüzme bilmeyen çocuklarımıza yaptığımız planlama kapsamında yüzme eğitimleri vererek onların yüzmeyi öğrenmelerini sağlıyoruz.” dedi.

Olimpik Yüzme Havuzunda eğitim çalışmalarının sürdüğünü belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “2018 yılından bu yana bu projemiz kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar su projemiz kapsamında 37 bin çocuğumuza yüzme eğitimi verildi. Bu yıl da haftanın 4 günü Antrenörlerimiz yüzme bilmeyen öğrencilerimize eğitim vermeye devam ediyorlar. Bu yıl eğitim alan öğrenci sayısı 3500 oldu. Şu anda da 1200 öğrencimiz belirlenen planlama kapsamında eğitimlerini almaya devam ediyorlar.

Bu çalışmalarımız sonucunda yüzme öğrenen gençlerimiz içinde tespit edilen yetenekli gençlerimiz Su Topu takımında, Paletli yüzmede ilimizi temsil etme noktasında son derece başarılı neticeler alıyorlar. Milli Takıma giden sporcumuz oldu. Türkiye Şampiyonalarında Altın madalya kazanan sporcularımız oldu. Bu branşta birkaç yıl sonra çok daha başarılı takımlarımız ve sporcularımız olacak.” dedi.

Exit mobile version