ETSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı Sedat Karataş Başkanlığında, ETSO Başkanı İdris Alan ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kasım ayı Meclis toplantısına OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk de katılarak Elazığ’ı dışarıdan gelecek yatırımlar için nasıl cazip hele getirebileceklerine dair ETSO Üyeleri ile fikir alışverişinde bulundu.

 

 

ETSO Meclis Başkanı Sedat Karataş, 31 Mart yerel seçimlerinde Elazığ için hayırlı olan adayın seçilmesini temenni ettiklerini söyleyerek, KOSGEP üzerinden açılan kredi başvurusu ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 6. Bölge teşvikleri ile Elazığ’ı nasıl daha cazip hale getirebileceklerine dair çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Alan, ETSO olarak Elazığ’da lojistik üs projesinin gerçekleşmesi için yoğun çaba harcadıklarını ifade ederek, bu konuda Elazığ’daki bürokrat ve milletvekillerinden de tam destek beklediklerini vurguladı.

 

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın şu anki konumunun 1991 -94 yıllarında yapılan çalışmalara dayandığını ifade eden OSB Başkanı Suat Öztürk, göreve geldiği gündem itibaren önemli bir yol kat edildiğini söyledi.

Suat Öztürk, OSB’de Fırat üniversitesi iş Birliği ile yürütülen çalışmalara değinirken yapılan çalışmalar ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.