Fethi Sekin Hastanesi’nde Hastalar, Düzenlenen Kurslarla Moral Buluyor

featured

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları açılan kurslarla moral buluyor.

Sağlık Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, moral ve motivasyonu artırmak amacıyla çeşitli kurslar düzenliyor. Hastanede açılan bu kurslar, ev tekstilinden giyime, rölyeften ebru ve çiniye kadar geniş bir yelpazede eğitim sunuyor.

Hastalar, hasta yakınları ve hastane personeli, usta öğreticiler eşliğinde hem meslek öğreniyor hem de ruhsal destek alıyor. Özellikle hastanede uzun süre kalmak zorunda olanlar için düzenlenen kurslar, sadece beceri kazanma imkanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda moral ve motivasyonu da artırıyor. Hastane yönetimi ise, hastaların ve yakınlarının hastane deneyimini daha olumlu hale getirmek ve ruhsal destek sağlamak amacıyla bu tür etkinliklere önem verdiklerini kaydetti.

Etkinliklerle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde, hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak hedefleniyor.

“BURADA NEREDEYSE HASTALIĞI UNUTUYORSUN”

Düzenlenen bu kurslarla birlikte moral bulduklarını dile getiren hasta yakını Sebahattin Yıldız (77), “Ben burada bir hasta bakıcısıyım. Burada bu ortamı gördüğümüz güzel. Buraya gelen hastalar da çok güzel vakit geçirdi. Hasta ve yakınlarının burada moral ve motivasyona ihtiyacı var. Buraya geliyor, daha huzurlu oluyorlar. Burada neredeyse hastalığı unutuyorsun, bu imkanları sağlayanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

“HASTA YAKINLARI İLE BERABER KAYNAŞIYORUZ, SOHBET EDİYORUZ”

Sağlık çalışanı Feride Makta, “Öğlen aralarında ve boş vakitlerimde buraya gelmeye çalışıyorum. Burada güzel etkinliklerimiz oluyor. Rölyef, dikiş nakış gibi güzel etkinliklerimiz oluyor. Hasta yakınları ile beraber kaynaşıyoruz, sohbet ediyoruz. Hocalarımızla birlikte burada güzel işler başarıyoruz. Bize bu imkanları sağladıkları için Sağlık Bakanlığı’na, Halk Eğitim Merkezi’ne ve en önemlisi bizimle ilgilendikleri için Şengül hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fethi Sekin Hastanesi’nde Hastalar, Düzenlenen Kurslarla Moral Buluyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin