Elazığ Ticaret Borsası tarafından Elazığ Belediyesinin ortaklığı ve Fırat Kalkınma Ajansının destekleri ile yürütülen ve geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ile Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda bütçe artışına gidilen Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi (Fırat HÜTTMER) Projesinin Değerlendirme Toplantısı Elazığ Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Aydın Torgut ve Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

 

 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman yapığı açıklamada; “Böyle bir projenin hayata geçirilmesi için almış oldukları yükten dolayı öncelikle Ticaret Borsası Başkanımız Mehmet Ali Dumandağ ve Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ederim. Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi hem ilimiz hem ülkemiz hayvancılığı açısından önemli bir projedir. Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi Projesinde de yapılan son revizyonlar artık bu projenin artık uygulamaya geçilebileceği anlamına geliyor. Bizler de Valiliğimiz olarak İl Özel İdaremiz tarafından üzerimize düşen katkıyı sunmaya hazırız. Projemiz ilimize, sektörümüze hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

 

Elazığ Belediyesi Başkanı Şahin Şerifoğulları; Ticaret Borsamız tarafından hazırlanan bu projemizde Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Bu konuda istişareli olarak ilerliyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Katkılarından dolayı Sayın Valimize, Ticaret Borsamıza ve Fırat Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

 

 

Proje hakkında genel değerlendirmelerde bulunan ve süreci özetleyen açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu; “Elazığ ve Bölge hayvancılığına önemli katkı sunacak bu projenin kazandırılmasında emeği geçen başta Elazığ Ticaret Borsası olmak üzere projeye destek veren Elazığ Belediye Başkanımıza ve desteğini esirgemeyen Sayın Valimize de çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu eylesin.” dedi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ; “Elazığ Ticaret Borsasının en önemli projelerinden birini hayata geçiriyoruz. Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi projemiz ile ilimiz ve Bölgemizin hayvancılığını geliştirmek ve ileriye taşımak için büyük bir adım atıyoruz. Üyelerimizin ve halkımızın böyle bir hizmetten yararlanmaları için en kısa sürede projeyi bitireceğiz, her zaman söylediğim gibi elimizi taşın altına koymuyoruz gövdemizi koyacağız.   Projemize verdikleri desteklerden dolayı İlimiz Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Yapılan açıklamaların ardından Elazığ Ticaret Borsası Genel Sekreteri Murat Çiçek projede gelinen nihai durum ve yapılacak çalışmalara dair sunum gerçekleştirdi.