Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle “Tarihe Trenle Yolculuk ‘Palu’ Gezisi” etkinliği düzenlendi.

Elazığ Tren Garından trene binen öğrenciler Palu Tren Garına eğlenceli bir yolculuk yaptı.

 

 

Palu Tren Garında mehteran takımı tarafından karşılanan öğrenciler, ilçe merkezini de yine mehteran takımı eşliğinde gezdiler.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar’ın da katıldığı gezide İlçe merkezinde öğrencileri; Palu Kaymakamı Hulusi Teke, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ, Palu Belediye Başkanvekili Niyazi Yıldırım ve ilçe yöneticileri karşıladı.

 

 

Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen konuşmalarda; Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Elazığ’ın her bölgesinin ayrı bir güzel olduğunu belirterek hem şehrin güzelliklerini ve değerlerini öğrencilere tanıtmak istediklerini hem de sınavlar öncesinde öğrencilerin motivasyonunu artırmayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz ayrıca gezinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurumlara teşekkür etti.

 

 

Kaymakam Hulusi Teke ise öğrencileri ilçede ağırladıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ ise konuşmasında öğrencilere ilçenin tarihi ve turistik değerleriyle ilgili bilgiler verdi.

 

 

Palu kalesi olmak üzere, tarihi camiler, türbeler, kilise, köprü ve Palu konağını gezen öğrenciler unutulmaz bir gün yaşandı.

Gerçekleştirilen geziler ve etkinliklerden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten öğrenciler etkinlikler nedeniyle Üniversite yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.