2023-2024 Eğitim Öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte Fırat Üniversitesi bünyesinde yer alan Fakülteler ve Yüksekokullar için genel mezuniyet töreni düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen törene Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katılım gösterdi.

 

 

Mezuniyet Töreninde konuşan F.Ü. İnsani ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Veysel Muhammed İlkılıç, mezun olmanın heyecanını ancak Fırat Üniversitesi’nden ayrılmanın hüznünü yaşadıklarını ifade etti.

 

 

F.Ü. İnsani ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Merve Tekay, mezun olmaları ile birlikte yeni bir başlangıç yapacaklarını ve Türkiye’yi daha iyi noktalara taşıyabilmek için gayretle çalışacaklarını kaydetti.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi’nin son yıllardaki başarılarına değinerek mezun öğrencilere gelecekteki hayatlarında başarılar diledi.

 

 

Mezuniyet töreni halk oyunları gösterisi sergilenmesinin ve mezun öğrencilere başarı belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.