Elazığ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde Narkorehber faaliyetleri sürüyor.

Bu çerçevede Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına eğitim verildi.

 

 

Sağlık çalışanları ekipler tarafından sağlık çalışanlarına madde bağımlığı, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlı kişinin özellikleri, sokak satıcılarının profilleri, narkotik maddelerin sokak adları, narkotik maddelerin ticaret ve tüketiminde kullanılan dil, şüpheli mekânlar, uyuşturucu ile mücadelede uygulanan yasal müeyyideler, uyuşturucu ile mücadelede hayata geçirilen ihbar mekanizmaları ve çözüm merkezleri konularında bilgilendirildi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkorehber Eğitmeni tarafından yapılan sunumda; özellikle anne ve babaların çocuklarına karşı ilgisizliğinden kaynaklı madde bağımlılığının arttığı belirtildi. Bu konuda aile bireylerinin çocukları ile iletişiminin önemli olduğu vurgulandı. Madde bağımlılığının en çok 14-25 yaş aralığındaki gençlerde görüldüğü belirtildi.

 

 

Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonunda yapılan eğitime çok sayıda sağlık çalışanı katıldı ve eğitim karşılıklı soru cevap şeklinde tamamlandı.