Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Kırkıl İle Kovancılar MYO Müdürü Prof. Dr. Zülfü Demirtaş katıldı.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş İle Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat arasında imzalanan protokol gereği, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar MYO öğrencilerinin Sağlık Bakanlığı’nca sağlık alanı olarak kabul edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından diplomaları tescil edilen öğrencilerin 2023-2024 bahar, 2024-2025 eğitim öğretim güz/bahar dönemleri programında öngörülen dönem içi uygulama derslerinin düzenlenmesi ile Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanacak mesleki uygulama dersleri ve hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulamalı ders çalışmalarının koordine edilmesini kapsamaktadır.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, yapılan protokolün hedefinin; tıp ve sağlık eğitimi dinamiklerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.