FÜ’de Kılınçer Ödüle Layık Görüldü

featured

TÜBA – TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri kapsamında özgün tematik konular içeren Türkiye kaynaklı üretilmiş doktora tezleri Programın Ödül Komitesi tarafından değerlendirilerek sonuçlar açıklandı. Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ndeki “Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri için Yapay Zeka Tabanlı Yeni Bir Güvenlik Modelinin Oluşturulması” adlı teziyle İlhan Fırat Kılınçer ödüle layık görüldü.

Programa son 3 yıl içinde; TEKNOFEST’in öncelikli alanları olarak gösterilen Teknoloji ve Tasarım, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Eğitim, Sağlık, Tarım ve Ekoloji Teknolojileri ve Biyoteknoloji, Milli Teknoloji Hamlesi’nin Uluslararası İlişkiler, Kalkınma Politikaları, Eğitim Yaklaşımları, Güvenlik Politikaları hakkında tamamlanan ve savunulan doktora tezleriyle bilim insanları başvurdu.

Değerlendirme sonucunda; Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ndeki “Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri için Yapay Zeka Tabanlı Yeni Bir Güvenlik Modelinin Oluşturulması” adlı tez çalışmasıyla İlhan Fırat Kılınçer üçüncü olarak TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülü’ne layık görüldü.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversite de bilimsel çalışmalara çok önem verdiklerini belirterek, yaptığı tez çalışmasıyla TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülü’ne layık görülen İlhan Fırat Kılınçer’i ve akademik danışmanları Prof. Dr. Abdulkadir Şengür ve Doç. Dr. Fatih Ertam’ı kutladığını belirtti.

Ödüller sahiplerine 27 Nisan – 1 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan TEKNOFEST’te verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
FÜ’de Kılınçer Ödüle Layık Görüldü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin