GoArt Yardım Tırları Deprem Bölgelerinde

featured

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 depremleri sonrası beraberinde 10 ilde yıkımlar oldu.  Enkazda on binlerce kişi hayatını kaybederken on binlerce kişi de yaralandı. Depremin hemen ardından yurt içi ve yurt dışında yardım seferberliği başlatıldı.

Elazığ’dan da vatandaşlar komşu il Malatya olmak üzere depremin yaşandığı her ile yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Bu kapsamda GoaArt Metaverse tarafından da yardım tırları oluşturuldu. Depremzede vatandaşların ihtiyacı olan tüm malzemeler tırlara yüklendi. GoArt Metaverse tarafından hazırlanan 2 yardım tırı deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

GoArt Metaverse yardım tırının ilk durağı deprem bölgesi Adıyaman oldu.  Adıyaman’a ulaşan yardım tırındaki malzemeler AFAD’a teslim edildi. Daha sonra GoArt Metavere yardım tırı,  Malatya’da yardımların en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerden biri olan Doğanşehir ilçesine ulaştı. Burada yardım tırındaki malzemeler depremzede vatandaşlara teslim edildi.

“HAYATI ETKİLEYECEK NOKTALARA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Roof Stack CEO’su Burak Soylu; deprem bölgelerinde hazırlanan yardım tırlarını depremden en çok etkilenen bölgelere ulaştırma devam ettiklerini söyleyerek: “bugün Adıyaman’a gittik dostlarımızla birlikte. Adıyaman’a intikal ettik orada devlet zaten elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyor. Orada her noktaya yetişmeye çalışıyor ancak afet anlatarak anlaşılacak bir şey değil çok büyük bir yıkım söz konusu. Oradaki götürdüğümüz özellikle hayatı etkileyecek noktalara dokunmaya çalıştığımız gıda malzemelerini teslim ettik AFAD dağıtım merkezlerine. Ardından Malatya Doğanşehir’e geldik. Tabi ben buraya gelince birkaç kat daha kahroldum çünkü hemen yanımızda insan daha önce sağlamken gördüğü bir yeri şuanda böyle görmesi kahrediyor.” Dedi.

“BİRE BİR TEMAS ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Deprem bölgelerinde yardıma ihtiyaç duyulan alanlarda özellikle bire bir temas edip bilgi almaya çalıştıklarını ifade eden Burak Soylu, mağduriyetin düşünüldüğünden daha büyük olduğunu vurgulayarak: “arkadaşlarımızla birlikte epey yer dolaştık şuanda, bire bir temas etmeye çalışıyoruz. Mağduriyet bildiğinizin ötesinde, anlatılmakla anlaşılacak bir şey değil. 5 dakika dışarıda durmakta zorlanıyoruz çok üşüyoruz, insanlar çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor.” İfadelerini kullandı.

Enkaz alanlarında en çok ihtiyaç duyulan malzemeler ile ilgili de bilgi veren Burak Soylu: “benim gördüğüm özellikle çorap, ayakkabı, atkı, mum çünkü burada şuanda elektrik yok ve yıkılmış tamamen yıkılmış. Odun ve kömürde lazım gıda malzemesi sıkıntısı neredeyse tamamen bitmiş. Hatta depolar dolmuş Allah var verdiğimiz gıdaları bizde var başkasına verin diyecek durumdalar. Bu sebeple hem Türkiye’ye çok geçmiş olsun hem de Allah bir daha yaşatmasın diyorum. İnşallah yaraları hep birlikte sararız.” Dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GoArt Yardım Tırları Deprem Bölgelerinde

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin