Gökdere Köyü’nde üreticilere tarımsal desteklemeler anlatıldı

featured

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan Karahan köy ziyaretleri programı kapsamında çiftçiler ile bir araya gelerek Tarımsal Desteklemeler konusunda bilgi verdi.

Palu Gökdere köyü ile beraber 10 köy ve 3 mezrayı ziyaret eden İl Müdürü Karahan’a, Şube Müdürleri, Palu Gökdere Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve teknik personel eşlik etti.

Gerçekleştirilen ziyarette çiftçinin yaşadığı sıkıntıları yerinde gözlemleyen ve çiftçinin sorunlarını dinleyen İl Müdürü; “ Özellikle pandemi döneminde insanların tarıma bakış açıları çok değişti. Tarımsal ve hayvansal üretimin ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Bizler de bu doğrultuda, çiftçilerimizin dünyada hızla gelişen tarım ve tarımsal teknolojiler konusunda bilgilendirilmesi ve tarımdan elde ettikleri gelirin yükseltilmesini sağlamak için Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak yoğun çaba göstermekteyiz.

Hedefimiz,  tarımsal konularda çiftçi eğitim toplantıları yaparak, kaliteli ve yüksek tarımsal üretim ile bölgemiz üreticisinin refah seviyesini daha yukarıya taşımak.Bu anlamda kârlı bir üretim yapılmasında tarımsal desteklemeler, prim uygulamaları hibe ve proje uygulamaları göz önüne alınması gereken önemli bir faktördür.

Üreticilerimizin Bakanlığımızın verdiği desteklerden haberdar olması için köy ziyaretlerini ve alan çalışmalarını önemsiyoruz. Yaptığımız program çerçevesinde tüm köylerimizi ziyaret etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Karahan konuşmasının sonunda üreticilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu, çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini ifade etti.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren çiftçiler, köydeki sorunlarını ve taleplerini ileterek, İl Müdürümüz ve beraberindekilere teşekkürlerini ifade ettiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gökdere Köyü’nde üreticilere tarımsal desteklemeler anlatıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin