Gözler Evliyaoğlu’nda

featured

AK Parti de milletvekili olmak isteyenlerin aday adaylığı müracaatları tamamlandı. Tüm Türkiye’de bu yıl rekor katılım sağlandı. Binlerce insan vekil olmak için bulundukları illerde ve genel merkez üzerinden başvuruda bulundu. Elazığ’da ise 75 kişinin aday adaylığı müracaatında bulunduğu parti tarafından yapılan açıklamayla kamuoyu ile paylaşıldı.  Elbette başvurular öncesinde bazı isimlerin yapmış olduğu çalışma ve temaslar daha fazla konuşulması ve dikkat çekmesine neden oldu. Kuşkusuz bu isimlerden biri, hem genç, hem siyasi tecrübesi olan ve aile bağlarıyla da tanınan Haydar Evliyaoğlu!

Uzun süre parti teşkilatlarında aktif görev yürüten Haydar Evliyaoğlu, SKM başkanlığı gibi kritik çalışmalarda da adından söz ettirdi.  Aday adaylığı müracaatını geniş bir katımla sağlayan Evliyaoğlu, bu andan itibaren kamuoyu tarafından daha yakından takip edilmeye başlandı. Yakın çevresiyle sürekli istişarede bulunan Evliyaoğlu, gittiği yerlerde kendisine gösterilen teveccüh siyasi tecrübesin, ikili ilişkilerde samimiyetin ve aile unsurunun bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Gittiği ilçe ve beldelerde, belediye başkanları tarafından, ilçe parti başkanları ve teşkilat mensupları tarafından muhabbetle karşılanan Evliyaoğlu için milletvekili adaylığında adı geçenler arasında ön sıralarda yer almasına neden oluyor.

Bu hafta sonu Cumartesi günü Ak Partinin olmazsa olmazı temayül yoklamaları gerçekleşecek.  Amaç, teşkilat mensuplarına yöneltilecek soruyla kimleri vekil olarak parlamentoda görmek istediklerinin bilgisini almak ve ona göre bir değerlendirmede bulunmak. Kuşkusuz 75 aday içerisinde yine ismi geçeceklerden biri Evliyaoğlu! Az önce belirttiğimiz nedenlerden dolayı Haydar Evliyaoğlu’nun isminin ilk beşte yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Eğer bu seçimlerde parti hem kamuoyunun hem de teşkilatları dinlerse AK Parti’nin Elazığ’da güçlü bir kadroyla seçimlere girmesi manasına gelir.

7
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Gözler Evliyaoğlu’nda

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin