GÜNDEN GÜNE KÖTÜYE GİDEN MÜDÜRLÜK

featured

HABERKENT

Sorunların çözümü için çalışma yapan kurum müdürlükleri, kurum müdürlerinin kuruma hakim olmadığı zaman kurumlarda sıkıntı yaşanmaya başlıyor. Bunlardan biri de Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü. Bir süre önce müdür değişimi yaşayan Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne atanan Hasan Alan yönetiminde ki kurum her geçen gün kan kaybediyor.

Hasan Alan’ın Malatya Çevre ve Şehircilik il müdürlüğü görevine başlamasının ardından, müdürlükte yaşanmaya başlanan lakaytlık,  İş ciddiyetinin kaybolması, Yaptırım olmaması kurum ile diyalogu olan vatandaşların da ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

Kurum müdürlerinin görevi, vatandaşların taleplerine çözüm odaklı yaklaşım ile kolaylık sağlarken, Malatya Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünde vatandaşlar taleplerine karşılık bulmakta sıkıntı yaşıyorlar.  Bu davranış ile kurum anlamını yitiren bir Müdürlük konumuna doğru gidiyor.

Yöneticilik konusunda yaşanan sıkıntı ile müdürlükte birimler arasında ki iletişimde kopukluk yaşanmasına neden oluyor. Birimler arasında ki iletişim eksikliği de vatandaşların taleplerinde sıkıntı yaşamasına, bu durumda yapılan işlerin uzamasına yol açıyor. Oysa kurumlarda özellikle Müdürlük görevini yürütenlerin görevi çözüm getirmek ve sıkıntıları azaltmak. Ama maalesef Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde bunu görmek çok zor bir hale gelmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurumların müdürlerinden zorlaştıran değil kolaylaştıran ve problemlere çözüm getiren bir anlayış ile çalışma yapılmasını isterken, bunun tam karşıtı bir anlayış ile yapılan işlemler Malatya ve Malatyalılara yakışmıyor.

Ast üst ilişkisinin kaybolduğu, vatandaşların taleplerinin karşılık bulması güçleşen ve kurum içinde yaşanan lakaytlığın önüne geçilmesini sağlamak için başta Malatya Valisi olmak üzere yetkilileri göreve davet ediyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GÜNDEN GÜNE KÖTÜYE GİDEN MÜDÜRLÜK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin