Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile elde edilen Harput Kale Kazı Buluntuları Elazığ Dernekler Federasyonunun katkısı ile İstanbul’da açılan sergide beğeniye sunuldu.

Sergi ilk olarak Harput Kalesi Kazı Buluntularının Çağdaş Sanata Yansıması ismi ile daha önce Elazığ’da sergilenmişti, Bu kez Prof. Dr. İsmail Aytaç başkanlığında Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje birimi ve Elazığ Dernekler Federasyonu ELFED’in desteği ile İstanbul’daki Elazığ vatandaşlar ve meraklılar için kapılarını meraklılar için açtı.

 

 

ELFED’in Üsküdar’daki genel merkezinde resmi açılışı yapılan sergiye Elazığlı sanatseverler ilgi gösterdi. Sergide Fotoğraf, grafik tasarım yağlı boya ve akrelik boya tekniğinde yapılmış 30 adet eser yer aldı.

 

 

Açılışta sanatseverlere sergiyi gezdiren ve eserler hakkında bilgi veren Prof. Dr. İsmail Aytaç, Harput’ta çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

 

 

Harput’ta yapılan çalışmaların önemli olduğunu söyleyen ELFED Başkanı Kazım Gökhan Elgin, farklı alanlarda da bu serginin açılacağını söyledi.

 

 

Açılan sergi 19 Şubat 2024 tarihine kadar Üsküdar’daki ELFED Genel Merkezinde hafta içi saat 10.00 ile 17.00 arasında ziyaret edilebilecek.