Hastane Personellerine Eğitimler Aralıksız Sürüyor

featured

Fırat Üniversitesi Hastanesi personellerine yönelik eğitimler aralıksız devam ediyor. Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Ana bilim dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar, tarafından sağlık çalışanlarına yönelik el Hijyeni konulu eğitim verildi.

Tartar, hastanelere yatan hastalarda hastane Enfeksiyonu gelişme oranının dünya genelinde %5 civarında olduğunu ve bunların %20 ile %40 etkili Enfeksiyon kontrol önlemleri ile önlenebileceğini, Enfeksiyon kontrol önlemlerinin başında el Hijyeninin önem arz ettiğinin altını çizdi.

Özellikle sağlık çalışanlarının, eldiveni doğru Endikasyonlar da kullanması gerektiğini, çıplak elle dokunulan alanlara eldiven ile dokunulmasının doğru olmadığını (telefon avizesi, çalışma deski v.b) vurguladı. Hastane Enfeksiyonlarının önlenmesinde sağlık çalışanlarına dün olduğu gibi bugünde büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Doç. Dr. Tartar,  Enfeksiyonların yayılımını kontrol etmede en etkili metodun el Hijyeni olduğunu, hastane Enfeksiyonlarının oluşmasında, en önemli faktörün kişinin el temizliğinin olduğunu, eldiven kullanmanın asla el Hijyeninin yerini alacak bir uygulama olmadığını söyledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi 10. Kat konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda sağlık personeli katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hastane Personellerine Eğitimler Aralıksız Sürüyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin