Havabulut: Odanın ismi dahi duyulmamıştı

featured

Havabulut Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler odasının ismi bizim adaylığımızdan sonra gerek medyada gerekse kamuoyunda sık sık duyulmaya başlandı. Bu durum bize bir odanın esnafın problemlerinin çözümü noktasında ne kadar önemli olduğunu ve esnafın çalışan ve adının sık duyulduğu bir odaya hasret kaldığını göstermektedir.” dedi.

“Sorunlar çözülmüyor, hep öteleniyor, bu durum tüm esnafı rahatsız ediyor.”

Havabulut sorunların çözümü noktasında mevcut odanın bir katkısının olmadığını, aksine esnafın var olan sorunlarını daha da artırdığını dile getirdi.

“Mevcut oda başkanına soruyorum: “Hangi problemleri çözdünüz. Açıklar mısınız?”

Mehmet Havabulut, Mevcut oda başkanı hakkında açıklamalarda bulunarak, şunu bize açıklayabilir mi? Bugüne kadar hangi problemler çözüldü. Korsanla mücadelede neler yapıldı. Elazığ’ın her köşesinde saat satan korsanlara karşı hangi mücadele verildi. Vergisini ödeyen, personel çalıştıran, dükkan kirasını binbir zorluk içerisinde ödemeye çalışan saatçi esnafı, korsanlar yüzünden bitme noktasına geldi.” İfadelerini kullandı.

“Elektronikçi ve cep telefoncu esnafımızın sorunları daha gibi oldu”

Sorularına devam eden Havabulut “2014 yılında çıkan kredi kartı yasası ile cep telefoncu esnafımız satış yapamaz hale geldi. Cep telefoncu esnafımız bu sıkıntıyla boğuşurken AVM’lerde açık hesapla taksitli telefon satışları yapılmaya başlandı.Ayrıca Cep telefoncuların gsm şirketlerinin dayatma ve kotaları altında ezildiğini bunun yanında gazi caddesi başta olmak üzere şehrin bir çok hareketli noktasında seyyar cep telefonu satıcılarının vergi ödemeden satış yapıp telefoncu esnafımızı maddi ve manevi anlamda yıprattığını Üzülerek görmekteyiz. Bu konuyla alakalı olarak bir çalışma yapıldığını duyan, bilen, gören bir esnaf kardeşim var mı?” dedi.

“Fotoğrafçı esnafımızın hangi problemleri halledildi?”

“Havabulut “vergi mükellefi olmayan bir kişinin, Düğün, kına, sünnet ve buna benzer diğer etkinliklerde fotoğraf çekip vergisiz bir şekilde para kazanması ne kadar etik ve oda bu korsanlar karşısında nasıl bir duruş sergiliyor. Duyan, bilen, gören bir esnaf kardeşim var mı?” dedi.

Başkan adayı Mehmet Havabulut son olarak şunları dile getirdi.

”En büyük problemlerden biri de seyyar elektronik tamircilerin eline alet çantası alarak sağda sol iş yapması vergi mükellefi olan yanında personel çalıştıran esnaflarımızın iş yapmalarına engel oluyorlar.

Bir çok sektörde maddi ve manevi anlamda büyük sorun yaşayan esnafımızın yanında olmak, sorunlara hızlı bir şekilde çözüm üretmek ve özellikle korsanla mücadelede tavrımızı net bir şekilde ortaya koymak için esnaf kardeşlerimizin de isteğiyle oda başkanlığına adaylığımızı koyduk. Şu anda mevcut oda yönetimine devam edilmesi durumunda esnafımızın problemlerinin çözüme kavuşmayacağı bir gerçektir.

Biz koltuk sevdalısı insanlar değiliz. Biriken ve çözüme kavuşturulmayan problemleri çözmek, genç ve dinamik bir kadroyla her zaman esnafımızın yanında olmak, hızlı ve etkin bir şekilde tam kurumsal bir kimlikle resmi makamlarla bağlantılı olacak şekilde sorunların üstesinden gelmek boynumuzun borcudur. Esnaf kardeşlerimiz bizleri temsil yetkisini verdikleri taktirde yapılacak olan çalışmalarla bir çok problem çözülecek ve sessiz bir oda statüsünden çıkılacaktır.” (Haber Merkezi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Havabulut: Odanın ismi dahi duyulmamıştı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin