HİGE Birinci Yaşını Kutladı

featured

Harput İş Geliştirme birinci yılını düzenlenen törenle kutladı. Bir otelde gerçekleştirilen törene Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ve iş insanları katıldı.

 Yıldız: 4 Yıllık Bir Projeyi Ancak 13 Ay Kadar Önce Hayata Geçirebildik

Törende konuşan Harput İş Geliştirme Kurucularından Tan Yıldız, “bundan tam 4 yıl kadar önce fikir babalarımızla beraber memleket için yapılanların üstüne daha fazla ne yapabiliriz diye düşündüğümüz zaman bir fikir çıktı ortaya. 4 yıllık bir proje ancak 13 ay kadar önce hayata geçirebildik çünkü en ince detayına kadar düşünmemiz yoğunlaşmamız gerekiyordu. Sizleri sıkmadan HİGE’yi Harput iş geliştirme ekibine sade bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Çünkü sade ve net bir oluşum. HİGE din, cinsiyet, siyaset ayrımı yapmaz HİGE sadece işini geliştirmek isteyen işine değer katmak isteyen işini kaliteli yapmak için uğraşan tüm KOBİ işletmelerine kapısı açık. ”dedi.

Gök: Üretimin Merkezi Olarak Görülen İşgem’ Leri, Hige’leride Ticaretin Merkezi Olarak Görmek Lazım

Platformda yer alan İş İnsanı Avukat İbrahim Gök, “İş geliştirme olarak değerlendirilen bu platformun aslında bende Elâzığ’da kıymetli Valimin himayelerinde kurulan ikinci üretimin merkezi olarak görülen İŞGEM’ leri, HİGE’leride ticaretin merkezi olarak görmek lazım. Bu anlayışı bundan bir süre önce bize taşıyan kıymetli Tan kardeşim, Veysel kardeşim, yunus kardeşimle beraber istişare ederken Elâzığ’da böyle bir projeyi hayata geçirmek zorunda olduğumuza inandığımızı ifade ettik. Sağ olsun genç kardeşlerimizde 9 kişiyle başladıkları bu serüvende 41 kere maşallah diyecek sayıya ulaştılar elhamdülillah.“ ifadelerine yer verdi.

Arslan: Elâzığ Ticaretini Geliştirmek Adına Bizler İçin Son Derece Önemli

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Gerçekten eğer bu şehirde sanayiden bahsedersek inanıyorum ki şehrin kalkınmasına çok önemli bir adım atmış olacağız. Harput iş geliştirme ekibi son derece kıymetli işler yapıyor. Biz onlara bu cesaretlerinden ve göstermiş oldukları hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. Ticaret ve sanayi odası olarak bu ve benzeri sosyal etkinliklerinde olması Elâzığ ticaretini geliştirmek adına bizler için son derece önemli. Tabiri caizse herkes bir işin ucundan tutmalı. HİGE’de bugün bir işin ucundan tuttu ve 41 değerli üyesiyle birlikte Elazığ ticaret milliyetçisi yaptı.” sözlerine yer verdi.

Yırık: Dostluğun Geliştikçe İşin Gelişeceğini Bir Araya Gelerek Geliştirmişler

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “ Tan Yıldız ve arkadaşları Alper beyden Yunus beye, Veysel beyden, Ahmet beye ve diğer tüm güzel insanlara kadar gerçekten çok değerli işler yapmışlar. Elâzığ’ımızın insanı aziz dedik ya çünkü El-Aziz şehrinin güzel insanları sanayi odası başkanımızın da belirttiği gibi bu kadim kültürün güzel insanı bir defa insanımızın bir araya gelebileceğini kardeşçe buluşabileceğini iş geliştirirken dostluklarını geliştirebileceğini dostluğun geliştikçe işin gelişeceğini bir araya gelerek geliştirmişler.” dedi. Birinci yıl kuruluş yıldönümü etkinliği Ünlü sanatçı Ender Balkır konseri ile devam etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HİGE Birinci Yaşını Kutladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin