İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve Mehmet Sağlam, Diyarbakır ve Elazığ arasında önemli bir bağlantı yolu olan Çukur-Üçocak yolunun açılışını gerçekleştirecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsaldaki mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için başlattığı çalışmalarda Hani ilçesi Çukur Mahallesi ile Elazığ Üçocak Beldesi arasında bağlantı sağlayan yolu yeniledi. Ekipler, daha önce kullanılamaz hale gelen 9 kilometrelik yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak yola 12 bin ton sıcak asfalt serdi. Sıcak asfalt çalışmalarının ardından Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından vatandaşların yolu güvenli bir şekilde kullanmaları için çizgi çalışması yürüttü.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Diyarbakır ile Elazığ arasında önemli bir bağlantı yolu olan Çukur-Üçocak yolunun açılışını 9 Mart Cumartesi saat 13.00’te Hani Üçocak yol birleşiminde gerçekleştirecek. İçişleri Bakan Yardımcıları Münir Karaloğlu ve Mehmet Sağlam, ardından Arıcak İlçesi’nde toplu açılış törenine katılacak.