İdris Alan’dan Manifesto

featured

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ iş dünyasının sorunlarının çözülmesine yönelik olarak seçimler sonrasında atılması gereken adımlar ile ilgili olarak bir manifesto yayınladı.

ELAZIĞ ARTIK GÜZEL YERLERDE, GÜZEL İŞLERDE ANILMALI

Önümüzdeki seçimlerin Ülkemizin ve Elazığ’ın geleceği için çok büyük önem arz ettiğini vurgulayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan: “11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayını uğurladık, Bayrama kavuştuk. Kardeşlik, yardımlaşma, Sıla-i Rahim görevlerimizi yerine getirdik. Şimdi önümüzde çok önemli bir seçim var. Seçimlerde hangi Cumhurbaşkanı Adayı kazanırsa kazansın, yerelde hangi Milletvekili Adayı icra makamına gelirse gelsin, Elazığ’ın artık zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını vurgulamak istiyorum. İdris Alan olarak kendimi her zaman Elazığ sevdalısı olarak bildim. Elazığ’ın menfaatleri için de gereken her yerde, herşeyi söyledim, söyleyeceğim de.

Tekrar belirtmek isterim ki, seçimin sonucu ne olursa olsun bu şehir için birşeyler yapılmalı, Elazığ hak ettiği yerde olmalıdır. Bizim bu yapılması gerekenler ile ilgili olarak bir listemiz var ve bu maddelerin sürekli takipçisi olacağız.

Uluova ve Kuzova Sulama Projesi,

TEKNOVA OSB’nin acilen tamamlanarak hayata geçmesi,

Pertek Köprüsü’nün hızla tamamlanması,

Palu – Kovancılar – Karakoçan Karma OSB’nin hızla yatırım planına dahil edilmesi,

Yöresel Ürünlerin pazarının genişletilmesi konusununda il siyasetinde gereken desteği görmesi,

Yeşil Mutabakat’a bağlı kalınarak ilimizin geleceğini erkenden inşa etmeye başlanmalı (Bölgenin doğal kaynaklarını koruyarak Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Duyarlılığı çerçevesinde politikalar düzenlenmesi)

Elazığ Milletvekillerinin üst düzeyde görevlendirilmeleri (Bürokrasinin hızlandırılması adına)

Ticaretimizi olumsuz etkileyen havayolu ulaşımı saatlerinin düzenlenmesi ve sefer sayısının artırılarak, Elazığ ile sık ziyaretlerin gerçekleştiği Antalya, Adana ve İzmir gibi şehirlere direkt uçuşların sağlanması,

Sağlık alanında bölgenin en ileri İli olan Elazığ’da sağlık turizminin önünün açılması,

İl için alınacak kararlarda, başta odamız olmak üzere STK’ların ve Paydaşların görüşlerinin alınması hususu,

Deprem bölgesindeki en sağlam yapı stokuna sahip, güvenilir bir şehir sıfatı kazanan Elazığ’a acemi birliğinin kaydırılması,

Lojistik Üs Projesinin desteklenerek hayata geçirilmesi,

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İdris Alan’dan Manifesto

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin