İHH’NIN ÖZGÜRLÜK KONVOYU YOLA ÇIKTI

featured

İsrail’in tüm dünyanın gözlerinin içine baka baka 2,5 milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’deki sivilleri;  kadın, çocuk ve yaşlı demeden katletmeye devam ediyor.

Bu zulümlere sessiz kalmayan ve Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze’nin ihtiyacını karşılamaya devam eden İHH, bu vahşete destek olan ve teşvik eden ABD’ye tepki amacıyla ülkenin değişik bölgelerinden hareket eden “özgürlük konvoyları” Adana’da bulunan İncirlik üssüne doğru hareket etti.

Cuma günü İstanbul’dan çıkan, Kocaeli, Ankara, Konya, Kayseri ve Adana’ya gidecek olan özgürlük konvoyu geçtiği illerde açık hava ya da kapalı salon toplantılara yaparak tepkilerini dile getirecek.

Bu kapsamda ilimizde İHH Elazığ Başkanlığının organizesinde başlayan özgürlük konvoyu da bu sabah  Kültür Park’tan hareket etti.

Konvoy, Elazığ’dan sonra Diyarbakır, Şanlıurfa,  Gaziantep illerinde toplantı  ve mitingler yaptıktan sonra   Adana’ya ulaşarak İncirlik Üssünde ülkenin değişik illerinden gelen ve üssün kapatılmasını talep eden vatandaşlarla birlikte büyük bir miting yapacak.

Özgürlük konvoyunun halkımızın sesi ve hissiyatını dile getirmek amacıyla ülkenin değişlik noktalarından hareket edip birçok ilimize uğrayarak İncirlik üssüne gidereceğini ifade eden İHH Elazığ Başkanı Erdal Altunbaş, şunları söyledi

“7 Ekim tarihinde İsrail’in Gazze’ye başlatmış olduğu saldırıların üzerinden 29 gün geçti. Bu süreçte Gazze’ye 18 bin ton bomba atıldı. Bu oran, İkinci Dünya Savaşı’nda Hiroşima’ya atılan bombanın bir buçuk katı büyüklüğündedir. Bu saldırılarda 10 bine yakın sivil hayatını kaybederken, 25 bine yakın sivil ise yaralandı. 1,5 milyon kişi yerinden edildi. Çok sayıda sağlık görevlisi, arama kurtarma gönüllüsü ve basın mensubunun da hayatını kaybettiği saldırılar durmuyor, şiddeti ise her geçen gün daha da artıyor.

İsrail’in soykırım politikaları Asya’dan Avrupa’ya, Amerika kıtasından Afrika’ya kadar din, dil, ırk farkı gözetmeksizin ‘‘BEN İNSANIM’’ diyen tüm dünyadaki vicdan sahiplerinin tepkisine yol açtı. Dünyanın dört bir yanında kitlesel eylemler yapılıyor. Türkiye’de de 81 ilimizde, 29 gündür Gazze için ayaktayız…

Milyarlarca insanın haykırdığı ‘‘İsrail Zalimdir’’ söylemi ise maalesef dünya barışını sağlama görevini üstlendiklerini iddia eden ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya gibi birçok batı ülkesinin yöneticileri tarafından duymazdan gelinmekte, İsrail’e bebekleri ve kadınları katletmesi için tam destek verdikleri görülmektedir.

Ukrayna’daki sivil ölümlerini bahane ederek tüm dünyayı savaşa sürüklemeye kalkan batı ülkelerindeki yöneticiler, bugün sadece 29 günde 10 bin kişinin katledildiği Gazze’deki çocukları terörist ilan etmektedir.

ABD’nin Irak, Afganistan ve Suriye’de yakın tarihte işlediği katliamlar unutulmamıştır. Bugün de aleni desteğiyle Gazze’deki katliamın bir numaralı sorumlusu İsrail ile birlikte ABD’dir.

ABD’nin İsrail ile başı çektiği şer ittifakı, Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyadaki birçok ülkeyi işgale teşebbüs etmektedir. Sivil akıl, her şeyin farkındadır. Sivil vicdan ise her ülkede, her şehirde, her caddede, her sokakta en gür şekilde gerçekleri haykırmaya devam edecektir.

Bu amaçla ABD, İsrail ve onların taşeronluğunu yapan ülkelerin yöneticilerine meydan okumak için bugün ülkemizin tüm illerinde  olduğu gibi Elazığ’dan ‘‘Rotamız İncirlik, Yükümüz İnsanlık’’ diyerek hareket ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce araç, on binlerce vicdan sahibiyle pazar günü saat 14’te İncirlik Üssü’nde buluşacağız. İnanıyoruz ki bizim bu hareketimiz, dünya genelinde ABD’nin başındaki kuklaların ve taşeronlarının layık oldukları muameleyi görmeleri için bir kıvılcım olacak. Bu kıvılcım ise Filistin için bir özgürlük ateşine dönüşecek.

Bu kapsamda Elazığ’dan iki otobüs ve 60 araçla bizler de özgürlük konvoyuna katılarak yola çıkıyoruz.

Yumruklarımız sıkı, sesimiz gür, inancımız tam, amacımız net, söylemimiz tek…  ‘‘Filistin Özgür olana kadar mazlumların yanında olmaya ve seslerini duyurmaya devam edeceğiz.’’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
İHH’NIN ÖZGÜRLÜK KONVOYU YOLA ÇIKTI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin