İl Genel Meclis Üyesi Aksoy: Hiçbir Hizmet Sunulmadı

20210906-il-genel-meclis-uyesi-aksoy-hicbir-hizmet-sunulmadi-361536-36cb8fe728c0a48f99db

AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, bugün gerçekleşen il genel meclisi toplantısında kanyonlarda geçen hafta yaşanan soruna değinerek, “Geçen hafta kötü bir hadise yaşandı. Kötü derken ilçe için, il için, turizm için yapılan işlerin ne kadar kötü olduğunu gördük” dedi.

Elazığ’ın turizm açısından son yıllardaki en önemli değerlerinden biri olan kanyonlarla ilgili geçtiğimiz hafta sosyal medyaya yansıyan görüntüler tepkilere neden olmuştu. Şehri turizmde şaha kaldırabilecek olan kanyonlara süreç içerisinde gereken değeri görmemesi bölge sakinleri başta olmak üzere vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor. Geçen hafta Ankara ve çevre illerinden Elazığ’a kanyonları görmeye gelen yerli turistler yolda kalmış, kanyonlara traktörlerle taşınmıştı. Yaşanan bu durum üzerine tur şirketinin, kanyonları gezi rotasından çıkardığı iddia edilmişti. İl Genel Meclis toplantısı oturumunda da kanyonlar gündeme geldi. Her fırsatta kanyonlarla ilgili sorunları gündeme getiren AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, kanyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kanyonlarla ilgili hiçbir çalışmanın yapılmadığını söyleyen Aksoy, “Kanyonlarla ilgili açıklamalarda bulunduk. Buradaki eksiklikleri dile getirdik. Burada mutlaka bir yolun olması, ulaşım noktasında insanların bu noktada sıkıntı yaşaması, tur için alınan teknenin ilçemize gelmemesi. Gelen misafirlerimize zorluk çıkarması gibi. Buradan dile getirdik ama valiliğin bu konuda hiçbir çalışması olmadı. Çünkü kanyonlar Yatırım A.Ş.’ye devredildi. Bu anlamda hiçbir hizmet bugüne kadar sunulmadı” dedi.

Geçen hafta yaşanan olayı da anlatan AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, “Geçen hafta kötü bir hadise yaşandı. Kötü derken ilçe için, il için, bir turizm için yapılan işlerin ne kadar kötü olduğunu gördük. Buda bizi ziyadesi ile üzdü. İlçemize Ankara’dan gelen bir tur şirketi, tur teknesi olmadığı için Karaleylek Kanyonunu gezemedi. Saklıkapıyı gezmek için araçla gitmek gerekiyordu ama yolların olmamasından dolayı Saklıkapıya gidemedi. Orada bir şekilde muhtara ulaşılmış. Muhtar vatandaşın birinden traktör istemiş, römorka bindirerek bir şekilde turizm yapmaya çalışıyoruz. Burada duyarsız davranışın kimseye bir faydası olmayacağını, bölgeye sıklıkla sorunlar yaşatacağını hepimiz biliyoruz. Sayın valimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz. Gerekirse kanyonlarımıza gelip görmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Kendisinin de o talimatı vereceğini düşünüyoruz. Bir an önce o kanyonlarının eksikliklerinin giderilmesini talep ediyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version