Işıkver’den Gündoğan’a ziyaret

featured

MHP il başkanı Semih Işıkver, sivrice ziyareti sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Sn.Belediye Başkanımızın ve Sn.İl Genel Meclis Üyemizin daveti üzerine gerek Sivrice Belediyemizin ilçe merkezine yapmış oldukları hizmetleri değerlendirmek ve yerinde görmek, gerekse de il genel meclis üyemiz ile birlikte Sivrice’nin kırsal bölgelerindeki problemleri yerinde tespit ederek bunlara çözüm aramak için Milliyetçi Hareket Partisi’nin İl Teşkilatı,  Merkez Yürütme Kurulu üyesi, İlçe Başkanları ve hassaten köy ve kırsal kesimlere hizmet götürme anlamında ciddi desteğini gördüğümüz İl Genel Meclis Üyelerimiz ile birlikte Sivrice İlçemizdeyiz.

Sivrice İlçemizde yaklaşık iki buçuk yıl oldu belediye seçimi yapılalı, verdiğimiz seçim vaatleri ile ilgili, verdiğimiz sözlerle ilgili yüzümüzü ağartan çalışmalar yapan Sayın Belediye Başkanımıza, bu sözlerimizi yerde bırakmadığı için, bu kutlu mücadelenin bir parçası olduğu için, bu mübarek ve kutlu manalar içeren, halka ve Hakk’a hizmet yolunda gayreti için, fedakarlığı için, ayrıca bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Tabi bunların yanında Sivrice İlçemizin problemleri yok mu? var.

Tabii ki Türkiye’nin bütününü ilgilendiren, Türk Milletini ilgilendiren konularda, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Büyük Türk Milletinin güçlü bir gelecek inşa etmesi noktasında güvendiğimiz ve sığındığımız ve de her anlamda siyasi ve içtimi manada koruduğumuz ve koruyup kollamaya devam edeceğimiz Cumhur ittifakından münezzeh olarak, yerel de bazı eleştirilerimiz, bazı çekincelerimiz, bazı hususlarda koyduğumuz şerhler var, sosyal, siyasi ve beşeri hayatın içerisinde de bu gibi şerhleri beyan etmeye devam edeceğiz.

Sivrice ile ilgili Sayın Başkanımızın, ilçemizde yapmış oldukları yeni garaj binası ve atölyelerden, ilçemizin su sorununu çözmeye yönelik su deposu yapımlarından, insanmızın temiz suya ulaşabilmesi için asbestli boruların sökülmesi süretiyle inşa ettikleri yeni iletim hatlarından, altyapı ve üstyapı çalışmalarından çok memnunuz, yine Zeytinburnu Belediyesi ile beraber gerçekleştirmiş oldukları ve yakın zamanda hayat bulacağına inandığımız Kültür ve Kongre Sarayı İnşaatı gibi projelerimiz hızla devam etmekte.

Bu noktada tabiki merkezi idarenin de depremin merkez üssü olması hasebiyle pozitif ayrımcılık olarak değerlendirmemiz gereken önemli gayretleri var, özellikle Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, 1.Etap Konut Uygulamasındaki yapım hızı ve kalitesi için şükranlarımızı sunuyoruz.

Hepimizin gönlünden geçen şudur ki başta planlandığı gibi, Sivrice insanımızın istediği gibi 2. etabın da aynen 1. etapta olduğu gibi aynı kalitede, aynı hızda ve  aynı yapım kalitesinde nihayet bulmasıdır.  Bu hususta da Sayın Bakanımızdan istirhamımız olacak, kendisinin Elazığ’a teşriflerini bekliyoruz. Sivrice insanının bu konuda özel bir beklentisi var, TOKİ 2.Etap Uygulamasındaki konut sayısının da başta planlandığı şekilde yapılması noktasında Sayın Bakanımızdan himmet bekleyeceğiz.

İçişleri Bakanımızdan da Elazığ’a teşrifleri durumunda bazı beklentilerimiz olacak.  Sayın İçişleri Bakanımızdan da Sivrice Belediyesi ile ilgili ne istemişsek bugüne dek yardımcı olmuştur. Örneğin belediye binasının yapımı hususunda müteşekkiriz.  Başka isteklerimiz ve beklentilerimizde de, örneğin sağlık alanındaki beklentilerimize dahi, İçişleri Bakanımız bizzat devreye girerek verilen bazı sözlerin hayat bulmasına vesile olmuştur. İki bakanımız için de bu durumu defaten hep birlikte müşahede etmişizdir. Yine iki bakanımızdan da Elazığ’ın ve Sivricemizin gelişimine katkılarının olacağını düşündüğümüz her konuda yardım istemeye devam edeceğiz.

Bir konuya özellikle temas etmek istiyorum, bir önceki Valimiz döneminde inşa edilen macera parkuru ve zipline parkı ve mesire alanına bir gezi düzenledik, mevcut işletmenin şu anki durumu içler acısı, hakikaten istemediğimiz görüntülerle karşılaştık. 3 yıla yakındır iki Valimizden de defaten istedik, dedik ki burasını Sivrice Belediyesi çok güzel yapar yakıştırır, yeri gelirse zarar eder, yeri gelirse sosyal belediyecilik anlayışı adı altında insanımıza istihdam sağlama adına, Sivricenin bir turizm kenti altyapısı oluşturabilmesi adına Sivrice Belediyemiz gerekirse zarar etsin dedik ama isteğimiz kabul görmedi. Biz burada maalesef haklı çıkmanın acı ızdırabını yaşıyoruz ve birçok noktada Sivricemize yakışmayan bazı görüntüler gördük, bu itibarla bu görüntülerin ortadan kalkması maksadıyla ve bundan sonraki süreçte sağlıklı, güzel huzur içerisinde yaşanabilecek bir Sivricenin hayat bulması noktasında da el birliği ile mücadelemiz devam edecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadroları olarak, teşkilatları olarak, İl Genel Meclis Üyeleri olarak, İl Genel Meclisi’nin Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubu olarak, Sivrice Belediyesi’nin Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı olarak ve onun teşkilatları olarak, biz daha güçlü bir Sivrice inşa etmek için gece demeden gündüz demeden mücadeleye devam edeceğiz.

Allah bizi bu yolda muvaffak etsin, hepinize teşekkür ediyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Işıkver’den Gündoğan’a ziyaret

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin