Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, ilahi rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, duaların en makbul olduğu, rahmet ve mağfiretin sağanaklaştığı müstesna bir zaman dilimidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ibadetle ve duayla geçirmemizi tavsiye ettiği, ilahi rahmetin kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mukaddes zaman diliminin af ve mağfiretimize vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu mübarek gecenin başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm insanlık için barışa,  huzura ve refaha vesile olmasını yüce Rabbimden diliyor, başta siz kıymetli hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Rabbim, bu mübarek geceyi tüm insanlık için hayırlara vesile kılsın.” Dedi.

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında; On bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi’ne erişmenin heyecan ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Tövbe kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun daha da artması için yüce Allah’ın bizlere sunduğu eşsiz fırsatlardan biridir. Mübarek Kadir Gecesi’nde olduğu gibi, yaşanılan bu manevi iklim; bundan sonra da aynı duygularla devam etmeli, geçmişte yaptığımız hatalarımızın bir daha tekrarlanmamasına gayret gösterilmeli; dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgi, saygı ve kardeşlik hâkim kılınmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu af ve mağfiret gecesinin ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

MHP Baskil Belediye Başkanı Tuncer Turus, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında; Bin aydan daha hayırlı bir gecenin rahmet ve bereketiyle müşerref oluyor, bu müstesna ve mübarek gecenin manevi güzellik ve görkemiyle umutlanıyor, aradığımız huzurun sesini duyuyor; Hamd olsun Kadir Gecemizi idrak ediyoruz. Öyle bir aydayız ki, adı Ramazan. Öyle bir gündeyiz ki, adı Cuma. Öyle bir gecedeyiz ki, adı Kadir. Üç kutlu anın, manevi hayatımızın üç muazzez döneminin tertemiz vicdanlarda yoğrularak affı, bağışlamayı ve nice mükafatı müjdelemesi Türk-İslam aleminin en büyük nimetlerindendir. Kadir Gecesi’nin feyziyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini, kalplerimizin sevgi ve muhabbetle dolmasını, insanlığın barış ve huzura kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, bu vesileyle; aziz hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni kutluyorum.

Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Kur’an-ı Kerim Ramazan ayının içerisinde bulunan Kadir gecesinde Peygamber Efendimize indirilmeye başlanmış, bu sebeple Ramazan ayını ve Kadir gecesini diğer ay ve gecelerden değerli hale getirmiştir. Yüce Mevlamız Kadir Gecesini Kur’an-ı Kerim’de şu şekilde anlatmaktadır. “Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.  O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar.  O gece, fecrin doğuşuna kadar esenlik doludur.”(Kadir Suresi). Peygamber Efendimiz de “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesini ihya ederse günahları bağışlanır” buyurmaktadır. Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır, bu yönüyle ömre bedel bir gecedir. Gecelerin efendisidir, mevki, şeref, ve azamet gecesidir. Kadir gecesi takdir ve hüküm gecesidir. Kıymetli işler bu gecede tefrik olunur. Kadir Gecesinin gelmesiyle artık Ramazan ayının son günleri içerisine girmiş bulunmaktayız. Peygamber Efendimiz Ramazan Ayının son günlerinde ibadet ve iyiliklerini daha da artırır, aile efradına ve ümmetine de bunu tavsiye ederdi. Bu gece dua ve tövbe etme, Kur’an okuma, nafile namaz kılma, zikirle meşgul olma, akraba ziyareti, uzakta olan akraba ve dostların aranıp sorulması, nefis muhasebesi, çeşitli ikramlar, sadaka verme gibi ibadetlerle meşgul olunmalıdır. Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu mübarek günlerde dualarımızı Filistinli kardeşlerimiz için huzuru ilahiye yöneltiyoruz. Kadir Gecesinin Milletimiz, Memleketimiz ve Alemi İslam için hayırlar getirmesini, Filistinde kardeşlerimize ve Mukaddesatımıza karşı işlenen zulmün sona ermesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Daha nice Ramazan aylarına ve Kadir Gecelerine ulaşma temennisiyle Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramınız mübarek olsun” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Kadir Gecesi dolayısı ile yayımladığı mesajında: “Kadir gecesinde inen ve insanlığa barışı, huzuru, adaleti, özgürlüğü, hakkı öğreten Kur’an, nefretlerin sevgiye, öfkelerin kardeşliğe dönüşmesini sağlayan en büyük rehberimiz oldu. Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen, Kadir Gecemizin;  Filistin’de akan kanın durmasına, İslam ülkelerinin birlik ve beraberliğine, halkımızın dayanışma, paylaşmaya ve kardeşliğine vesile olmasını diliyor,  bu mübarek gecenin hemşerilerimiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum.”