Katil İsrail

featured

İrfan ARSLAN

İsrail ile Hamas güçleri arasında yaşanan çatışmalar devam ederken İsrail içinde masum çocukların, hastaların ve vatandaşların bulunduğu Al-Ehli  Arab Hastanesi’ne hava saldırısı düzenledi. Düzenlenen saldırıda 500 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Saldırı ile ilgili olarak tüm dünya ayağa kalkarken Türkiye’de başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sert açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı  Erdoğan X’ten yaptığı açıklamada, “İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir” ifadelerini kullandı. TBMM de grubu bulunan tüm siyasi partiler ortak bildiri yayınladılar. TBMM olarak bütün parti gruplarının imzasıyla yayımlanan bildiri doğrultusunda, Filistin ve İsrail’deki gelişmelerin yakından takip edildiğinin vurgulandığı bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Gazze de Al Ahli ve Al Mamedani Hastanelerinin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin üzüntü duyuyoruz. İnsanlık suçu olan bu saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz.”

DÜNYA AYAĞA KALKTI

İsrail’in hastane saldırısı dünyayı ayağa kaldırdı. Liderler ve uluslararası örgütlerden art arda açıklamalar ve tepkiler geldi.

Birleşmiş Milletler, “Okullar, hastaneler hedef değildir. Siviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırılara son verilmeli” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yaptı ve saldırıyı kınadı.

UNICEF, “Gazze’deki hastane saldırısını şiddetle kınıyoruz, çocuklar da dahil tüm siviller korunmalı” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü de Gazze’deki hastaneye yapılan saldırıyı güçlü bir şekilde kınadı.

AB Konseyi Başkanı Michel, sivil altyapıya saldırının uluslararası hukuka uygun olmadığına vurgu yaparak, “Çok fazla ölü var. Bu, orada yaşayan insanlar için sahadaki dramatik durumu gösteriyor.” dedi.

AB liderlerinin İsrail’in kendini uluslararası hukuk ve uluslararası insani hukuk çerçevesinde savunma hakkını teyit ettiğini belirten Michel, AB’nin iki devletli çözüme bağlılığını, Filistin yönetimini desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, saldırıda ölenler için başsağlığı diledi.

Gazze’de Al Ahli Hastanesine İsrail’ce düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybedenler için ilimizde öğlen namazı öncesi selalar okundu, gıyabi cenaze namazı kılındı. Yine İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle ilimizdeki çeşitli STK’larca düzenlenen toplantılarda kınama açıklamaları yapıldı.

AYD tarafından yapılan açıklama şöyle: Hamas ile çatışmaları bahane ederek, Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırı düzenleyen İsrail İnsanlık suçu işlemektedir.  Gerçekleştirdiği son saldırıda bine yakın masum insanı öldürerek bir soykırım yapmış, katliama neden olmuştur. İsrail’in El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırının ardından Gazzeli yetkililer, cenazelerin arasında basın toplantısı yapmak zorunda bırakılmışlardır. İsrail vahşeti maalesef devam etmektedir. İsrail’in insanlık dışı saldırılarına gereken tepki maalesef verilmiyor. Dünya bu vahşeti de görmezden geliyor. Batı medyası iki yüzlülüğünü bir kez daha göstermiştir. Müslümanların katledildiği Gazze’de yaşananlara sessiz kalmış, hatta katilleri savunur nitelikte haberlere yer vermektedir. Çocukların kadınların ve yaşlılarında yer aldığı siviller katledilirken emperyalist batı, Siyonist İsrail’e kol kanat germektedir. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak, bu çifte standardı, iki yüzlülüğü kınıyoruz.”

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Katil İsrail

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin