Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi Alımları Başladı

featured

Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi alımları başladı. Başvurular 27 Haziran 6 Temmuz tarihleri arasında yapılırken; öğrenciler gerçekleştirilecek yetenek sınavı ile okula alınmaya hak kazanacak.

Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı yetenek Sınavı ile öğrenci alımları tercih ve yerleştirme takvimi yayınlandı. Başvurular 27 Haziran 6 Temmuz tarihleri arasında alınıyor.  7-8 Temmuz tarihleri arasında okul Müdürlüğü tarafından adayların yetenek sınavı randevuları oluşturulacak.

Lisede Spor Bölümündeki öğrenciler; Öğretmenlik, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği ve rekreasyon bölümü için hazırlanıyor. 2007 yılından beri hizmet veren Okulda 9. Ve 10 sınıflarda kültür dersleri ile birlikte spor dersleri işleniyor. 11 ve 12. Sınıflarda ise branşlaşmanın daha ağırlıklı olduğu bir eğitim sistemi uygulanıyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Zülküf Evsan, teorik ve uygulamalı alanda bir çok dalda eğitim verdiklerini söyledi.

Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi Bölümünde ise Desen, İki Boyutlu Sanat Atölyesi, Sanat Tarihi ve Dijital Sanatlar Eğitimleri Veriliyor.

Burada Bağlama, gitar, keman, yan flüt, ut, klarnet; ritimsel derslerden ise Bateri, Darbuka def eğitimleri veriliyor.

Görsel sanatlar bölümü öğretmeni Fatih Karakaya, Lisede bildiğinin aksine yalnızca alan bilgisi derslerinin değil, Kültür derslerinin de verildiğini söyledi.

Okulun Piyano öğretmeni Atıl Ser, ailelerin yapılacak olan yetenek sınavına çocuklarını yönlendirmesini istedi.

Spor ve Güzel Sanatlar lisesine yapılacak alımlar ile ilgili bilgi veren Okul müdürü Ahmet Sağlam: “Okulumuz 2023-2024 eğitim öğretim yılı yetenek sınavı ile öğrenci alımları tercih ve yerleştirme çalışma takvimi yayınlanmış durumda. Başvurular 27 Haziran – 6 Temmuz tarihleri arasında alınmaktadır. Başvurular veli tarfından bireysel olarak e-oku üzerinden yapılacaktır. Ancak internet başvurusu yapamayan veliler ek bir formu doldurup imzalı bir şekilde okulumuza başvurmaları halinde okul müdürlüğümüzce başvuruları yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi Alımları Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin