31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den aday olan Yücel Doğan, seçimi kazanmış, ancak eski belediye başkanı Fethiye Atlı’nın itirazı sonrasında mazbatasını alamamıştı. YSK’nın, yapılan itirazı reddetmesinin ardından, Yücel Doğan Mazbatasını alarak görevine başladı.

Keban Belediye Başkanı Yücel Doğan, ilçe seçim kuruluna beraberinde MHP İl Başkanı Yunus Bal, partililer ve vatandaşlarla birlikte gitti.

Yücel Doğan, mazbatasını ilçe seçim kurulundan aldı.

 

 

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, mazbata alım töreninden sonra açıklama yaparak, haksız yere yapılan itirazların adliye koridorlarında hesabını soracaklarını söyleyerek: “belki mazbata törenimiz biraz gecikti, koltuk sevdalıları kalkmamak için çok çaba sarf ettiler. Biz o günde sükûnete davet ettik bugünde bir çok kardeşimizden asılsız bir şekilde şikayetçi oldular, sustuk. Ama sanmasınlar ki  kardeşlerimiz sahipsiz Milliyetçi Ülkücü Hareket sonuna kadar onların arkasında. Bugün demokrasinin gerektiği gibi koltuklarını ellerinden aldık, yarın yaptıkları usulsüzlüklerle haksız yere şikayet ettikleri arkadaşlarımızın adına adliye koridorlarında hesaplarını soracağız kardeşlerimiz rahat olsun. Bugün o şikayetçi oldu yarın o suçsuz yere iftira atmanın bedelini ödeyecek.”dedi.

Bal, Yücel Doğan’ın başkanlığında Keban’ın yenileneceğini kaydetti.

 

 

Keban Belediye Başkanı Yücel Doğan, kendilerine destek verenlere teşekkür ederek: “seçim sürecinde hep yanımda bu şekilde durdunuz bu 10 günü sükunet içinde geçirerek her gün bana danıştınız. Bunun sonucunda biz seçimi almıştık, koltuklarından kalkmak istemediler ama sonuç olarak biz bugün mazbatamızı aldık.” Dedi.

 

 

Başkan Yücel Doğan ve beraberindekiler, daha sonra Keban Belediye binasına geçti.

 

 

Başkanlık makamına geçen Yücel Doğan, Keban’ı yapacağı hizmetlerle hak ettiği noktaya ulaştıracaklarını söyleyerek: “bugün için makama oturduk bir an önce göreve başlayıp memleketimize ve milletimize ne hizmet yapabilirsek ne mutlu bize.” Dedi.