Kovancılar Belediyesi’nde Devir Teslim Heyecanı

1

Büyük Birlik Partisi’nden Kovancılar Belediye Başkanlığına seçilen Vahap Gök görevini iki dönemdir ilçeye başkanlık yapan Hacı Akpınar’dan teslim aldı.

Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olan Vahap Gök, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen Mahalli idareler seçimlerinde ilçedeki 17 bin 353 seçmenden oy kullanan 12 bin 892 kişiden 3 bin 271’ini oyunu alarak başkanlığa seçildi.

İlçenin yeni belediye başkanı olan Vahap Gök, BBP İl Başkanı Ömer Ertan, kalabalık bir partili grubu ve meclis üyeleri ile birlikte mazbatasını almak üzere ilçe seçim kuruluna gitti.

Mazbatasını alan Başkan Gök’ün ikinci adresi İlçe Belediyesi oldu.

Belediye Hizmet Binası önünde kalabalık bir grup tarafından alkışlarla karşılanan Gök, makam odasında Eski Başkan Hacı Akpınar ile bir araya geldi.

OGörev süresi boyunca ellerinden geldiği kadarıyla ilçeye hizmet etme gayretinde olduklarını ifade eden Eski Başkan Akpınar, hedeflerine ulaştıklarını söyledi.

İlçenin yeni Belediye Başkanı Vahap Gök de, Eski Başkan Akpınar’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Her zaman önümüze baktık” diye konuştu.

Başkan Gök, Eski Başkan Akpınar’ı uğurladıktan sonra yaptığı açıklamada, kolları sıvayıp, hemen göreve başlayacaklarını söyledi.

Gök, açıklamasının ardından parti rozetini çıkararak, belediye başkanlığı rozetini taktı.

Exit mobile version