Elazığ Belediyesi, yerel yönetim hizmetlerini etkin ve kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırırken sosyal belediyecilik çalışmalarının en güzel örneklerine de imza atmaya devam ediyor.

Elazığ Belediyesi, çocuklara yönelik dini rehberlik hizmetlerinin yanı sıra dini, milli ve manevi eğitimlerinin de destekçisi olmayı sürdürüyor.

KUR’AN KURSUNUN KABA İNŞAATI TAMAMLANDI

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi tarafından Sürsürü Mahallesi’nde, 4-6 yaş grubu çocuklar için 3 katlı Kur’an kursu hizmet binası inşa ediliyor. Kaba inşaatı tamamlanan binanın, iç mekan ince iş çalışmaları sürüyor. Kur’an kursu hizmet binasının temmuz ayının sonunda tamamlanması ve kursun, 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirerek hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HİZMETİ DE VERİLECEK

3 katlı olarak inşa edilen ve 385 metre kare bina oturum alanına sahip Kur’an kursu bünyesinde 8 derslik, çok amaçlı salon, personel odaları, mescitler ve yemekhane bulunuyor. Öte yandan hizmet binası faaliyete geçtikten sonra, Kur’an kursunun yanı sıra okul öncesi eğitim hizmeti de sunulacak.