“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyoruz”

featured

İrfan ARSLAN

Türk Kızılay Elazığ Şubesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban vekâleti alma çalışmalarını devam ettiriyor. Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla birleşen hayırseverlerin, birlikte daha güçlü olduğumuzu göstereceği bu kampanyada da her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğinizi talep ediyoruz.” dedi.

Türk Kızılay Elazığ il Merkez Başkanı Rahman Kızılkaya yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Dur durak bilmeden yıl boyunca süren yardım faaliyetleriyle ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına milletimizin yardımseverliğini gösteren Türk Kızılay, bunu yaparken de hayırseverlik kültürünü güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim, sağlık, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlara yönelik projelerin yanı sıra yoksullukla mücadele etmek, dezavantajlı bölgelere destek olmak ve toplumun refahını artırmak için çeşitli faaliyetler de yürüten Kızılay, hedeflerine ise gönüllülerinin ve bağışçılarının desteğiyle ulaşmaktadır.

Zengin kültürümüzde önemli bir yeri olan Kurban Bayramı ise yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını ön plana çıkaran özel bir dönemdir. Bu dönem için hazırlıklarını yapan ve gelenekselleşen kampanyasında “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilâl Olsun Türkiye!” sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay,bu yıl da milyonlara yardım elini uzatarak sofraları bereketlendirmeyi sürdürecektir.

Türk Kızılay, Kurban Bayramı’nın getirdiği manevi atmosferi ve sevinci yıl boyunca yaşatmak için “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kurban organizasyonlarıyla birlikte, hayırseverlerin ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmalarını teşvik etmektedir. Kurban Bayramı’nın sadece birkaç günlük bir kutlama olmaktan çıkıp yıl boyu süren bir bereket dönemine dönüştürülmesi gerektiğinden yola çıkılarak da Kızılay Kurban Modelini ortaya konulmuştur.

KURBAN BEDELİ YURT İÇİ 5.950 TL YURT DIŞI 2.650 TL

Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içinde 5.950 TL, yurt dışı için 2.650 TL olarak belirledi.Yurt dışında yaşayanlardan Türkiye için vekâlet vermek isteyenler 295 USD veya 275 Euro, diğer ülkeler için ise 130 USD veya 120 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek.

KIZILAY KURBAN MODELİ ÖRNEK OLUYOR

Vekaletle Kurban Kesimi’nde uygulanan ve örnek olan “Kızılay Kurban Modeli” ile vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde, son derece hijyenik ortamlarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. Kesilen kurbanlar anlık dağıtımların yanı sıra yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

KURBAN VEKÂLETİ KIZILAY’A NASIL VERİLİR?

Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, Ziraat Bankası Gazi Caddesinde bulunan ve Alt Bantta yer alan hesap numaralarına, İzzet Paşa Camii Karşısında ve Öğretmenevi Karşısında Yer Alan Kan Bağışı Otobüslerinin Yanlarındaki Kurban Bağışı Kabul Stantları ile Şube Başkanlığımızda verebilirler.

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla birleşen hayırseverlerin, birlikte daha güçlü olduğumuzu göstereceği bu kampanyada da her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Kızılay’ın hilalinin dalgalandığı her yer, insanların umudu, sevinci ve geleceğidir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyoruz”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin